استایل Y2K چیست و چگونه یک استایل Y2K خاص و ترند داشته باشیم؟

به گزارش وبلاگ بهروز، بازگشت دوباره ترندهای قدیمی دنیای فشن هیچ وقت اتفاق غیرمنتظره و عجیبی نبوده و در واقع با گذشت زمان و تکرار چرخه 20 ساله مد، این موضوع به یکی از پایه های اصلی صنعت پوشاک تبدیل شده است. استایل Y2K هم یکی از آن ترندهایی است که در دو سال اخیر، توجه بسیاری از افراد جامعه، از بزرگسالان گرفته تا نوجوانان، را به خود جلب نموده و به سبک پوشش مورد علاقه آن ها تبدیل شده است.

استایل Y2K چیست و چگونه یک استایل Y2K خاص و ترند داشته باشیم؟

در این مطلب از وبلاگ بهروز مگ به معرفی استایل Y2K و عناصر اصلی آن که می توانند در داشتن یک تیپ خوب به شما یاری نمایند، می پردازیم. با ما همراه باشید.

استایل Y2K چیست؟

استایل Y2K که با نام نقص هزاره یا همان Millennium Bug هم شناخته می گردد، یک سبک پوشش منحصربه فرد و خاص است که در اواخر دهه 90 و اوایل دهه 2000 به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد. این استایل با عناصر جسورانه، رترو (Retro) و مجذوب نماینده مد و پوشاک پیوند خورده است و در واقع بازتابی از پیشرفت های علمی و فرهنگی همان سال ها را به مخاطب نشان می دهد. استفاده از رنگ های زنده، الگو های نوآورانه و آیتم های متالیکی در این استایل حرف اول را می زند.

تاریخچه استایل Y2K

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نام Y2K مخفف عبارت سال دو هزار است. از آنجایی که طراحان صنعت مد و فشن، در بیشتر مواقع از اصطلاحات شناخته شده در میان مردم برای برچسب زدن روی یک نوع پوشش یا ترند نو استفاده می نمایند، این استایل هم با الهام از نام یک نقص کامپیوتری در دوران توسعه این دستگاه ها، نام گذاری شده است.

ورود به هزاره نو باعث شده بود که مردم پیش بینی های مربوط به پیشرفت های علمی و سفر به فضا را بیش از هر زمان دیگری جدی بگیرند. تاثیر این موضوع در صنعت مد و فشن هم بر جای گذاشت؛ به همین علت است که در سبک پوشش Y2K ما شاهد استفاده از پارچه های متالیک و براق، اکسسوری های چشمگیر و آینه ای و آیتم های رنگارنگ هستیم.

فیلم ها، سریال ها و هنرمندان بسیار زیادی در محبوبیت پیدا کردن این استایل نقش داشته اند که از بین آن ها می توان به فیلم ماتریکس (Matrix) و خواننده هالیوودی، ریحانا (Rihanna) اشاره نمود. استایل Y2K امروزی با آنچه که در گذشته از آن انتظار داشتیم تفاوت های بسیار زیادی دارد. آیتم ها و رنگ هایی که در این روزها در این سبک پوشش مورد استفاده قرار می گیرند تا حد زیادی تغییر نموده اند، اما با این حال عناصر اصلی این استایل تا حدی حفظ شده اند.

چرا استایل Y2K دوباره محبوبیت پیدا نموده است؟

یکی از دلایلی که باعث شده تا استایل Y2K دوباره محبوبیت پیدا کند، توانایی آن در برانگیختن و بیدار کردن احساس نوستالژیک افراد جامعه است. کسانیکه در حال گذراندن دهه بیست یا سی سالگی خود هستند، همگی در اوایل دهه 2000 بزرگ شده اند و به نوعی با ترندهای آن روزها آشنایی دارند. استایل Y2K با یادآوری آن موقع، فرد را به سمت تجربه دوباره این سبک پوشش سوق می دهد.

این سبک پوشش با ماهیت جسورانه و خاص صنعت مد و پوشاک در این روزها، ارتباط بسیار خوبی دارد. امروزه، فعالان رسانه های اجتماعی و نوجوانان همیشه در پی امتحان کردن استایل های نو و بیان هویت خود با استفاده از فشن هستند و استایل Y2K هم توانایی راضی نگه داشتن این افراد را دارد.

استایل Y2K یک جایگزین مناسب و ارزان برای انواع پوشش های دیگر است که باید برای داشتن آن ها از برندها و آیتم های گران و سطح بالا استفاده کرد. بسیاری از آیتم ها و اکسسوری های مورد احتیاج برای داشتن این استایل را می توانید از خرده فروشی ها یا فروشگاه های کوچک تهیه کنید. این موضوع باعث پذیرفته شدن استایل Y2K در میان مردم عادی شده است، چرا که به آن ها اجازه می دهد تا بدون صرف هزینه زیاد، تیپ های نوتر و خاص تری را امتحان نمایند.

عناصر اصلی استایل Y2K

درست مانند هر سبک پوشش دیگری، استایل Y2K هم با یک سری عناصر خاص و همیشگی در میان مردم شناخته می گردد. استفاده از این عناصر و آیتم های پوشیدنی ویژه به شما اجازه می دهد تا یک استایل متفاوت و کامل را برای خودتان بسازید. البته لازم به ذکر است که، بسیاری از پایه های اصلی این سبک پوشش در طول زمان تغییر نموده و با ترندهای روز جایگزین شده اند. برای مثال آیتم های رنگارنگی که در استایل های دهه 2000 می دیدیم، جای خود را به آیتم هایی با رنگ هایی از طیف خاکستری و قهوه ای داده اند.

شلوار کارگو

یکی از مهم ترین عناصر استایل Y2K استفاده از آیتم های پوشیدنی راحت و گشاد است. همین موضوع، شلوارهای کارگو را به یکی از مهم ترین آیتم های مورد احتیاج برای داشتن این استایل تبدیل نموده است. این شلوارها در دهه 2000 از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بوده اند و حالا با هوادار پیدا کردن استایل Y2K، می توانیم استفاده از مدل های مختلف شلوارهای کارگو را در تیپ بسیاری از افراد جامعه می بینیم.

اکسسوری های پروانه و ستاره ای

هیچ چیز مانند یک اکسسوری چشمگیر نمی تواند به کامل و بی نقص به نظر رسیدن استایل شما یاری کند. از گذشته تا به حال، اکسسوری های دارای طرح پروانه و ستاره پیوند قوی و محکمی با استایل Y2K داشته اند؛ به همین علت استفاده از آن ها می تواند مجذوب نمایندهیت تیپ شما را چندین برابر کند. امروزه، تنوع اکسسوری هایی که می توانید در استایل Y2K خود بهره ببرید بیشتر شده است و در بیشتر مواقع، شما می توانید اکسسوری مورد نظرتان را با قیمت مناسب از فروشگاه های کوچک هم بخرید.

شلوار جین های فاق کوتاه و گشاد

به طور کلی، لباس های جین در استایل Y2K از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، اما شلوارهای جین با بقیه آیتم ها فرق می نمایند. این شلوارها در رنگ ها و مدل های مختلف به بازار عرضه می شوند و به نوعی، امضای اصلی این سبک پوشش به شمار می آیند. شلوارهایی که برای داشتن این استایل می پوشید باید فاق کوتاه و گشاد یا اصطلاحا واید (Wide) باشند تا بتوانند حس وحال دهه 2000 را به تیپتان اضافه نمایند.

کیف های باگت

باگت بگ (Baguette Bag) یا کیف باگت در کنار کیف های بزرگ و ساده، از اصلی ترین آیتم های استایل Y2K به شمار می آیند. این کیف ها برای کسانی که نمی خواهند با خودشان وسایل زیادی را حمل کند مناسب هستند و می توانند ظاهر استایل شما را نوستالژیک و متفاوت جلوه بدهند. محبوبیت بی میزان کیف های باگت دسترسی به آن ها را بسیار آسان نموده است، پس به هیج وجه در خرید آن ها تعلل نکنید.

استایل Y2K با کت چرم

در استایل Y2K شما باید بتوانید با لایه لایه پوشیدن لباس ها، جزئیات و در نتیجه عمق تیپ خود را بیشتر کنید. کت و ژاکت های چرم می توانند در این موضوع به یاری شما بیایند و یک استایل خاص و در عین حال نوستالژیک را برایتان فراهم نمایند. از آنجایی که بکارگیری آیتم های دارای لوگو ها و طرح های بزرگ و چشمگیر در استایل Y2K از اهمیت بالایی برخوردار است، ژاکت های مسابقه ای چرم یکی از مجذوب نماینده ترین گزینه هایی هستند که هم زنان و هم مردان می توانند از آن ها برای بهتر کردن ظاهر و تیپ خود استفاده نمایند.

کفش های آگز

کفش های آگز (Uggs) سالیان سال است که در میان همه مردم از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و حتی بچه ها و نوجوانان هم از آن ها استفاده می نمایند. از گذشته تا به حال این کفش ها همیشه یکی از بخش های جدانشدنی استایل Y2K به شمار آمده اند، چرا که بسیاری از هنرمندان و مدل ها آن را با انواع لباس ها و تیپ ها استفاده می کردند. این کفش های استرالیایی، سال جاری هم مانند دو دهه گذشته به محبوبیت بی میزان خود ادامه می دهند.

عینک های متفاوت

استفاده از عینک های متالیکی با طرح های ناموزون در این استایل اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که هیچ چیز نمی تواند مانند یک عبنک آفتابی چشمگیر ماهیت واقعی تیپ شما را به بقیه افراد نشان دهد. عینک هایی که در بازگشت دوباره استایل Y2K بکار گرفته می شوند، اغلب دارای فریم های خاص، اغراق آمیز و متفاوتی هستند که رنگ وبوی تیپ فرد را به طرز ویژه ای تغییر می دهند.

مدل موی استایل Y2K

برای کامل کردن استایل Y2K خود بهتر است موهایتان را هم به سبک Y2K درست کنید. در این مدل موها باید از اکسسوری های چشمگیر و ترندی بهره ببرید و از آنچه که معمولی و عادی به نظر می رسد دوری کنید. در بیشتر مواقع می توانید با الهام گرفتن از افرادی که در فضای مجازی می بینید، برترین مدل مو را با لوازمی که در هر خانه ای پیدا می گردد درست کنید.

کت های جین

کت های جین یکی از آن آیتم های پوشیدنی هستند که هرگز از مد روز نمی افتد و تقریبا در هر نوع پوششی مورد استفاده قرار می گیرند. جایگاه این لباس در استایل Y2K کمی فرق دارد، چرا که با همه رنگ های آن می توانید یک تیپ منحصر به فرد و به روز را برای خودتان درست کنید.

سخن آخر

ترندهای دنیای مد و پوشاک هر چند وقت یک بار و به صورت دوره ای دوباره به مرکز توجه افراد جامعه بازمی گردند و این اصلا اتفاق عجیب وغریبی نیست. استایل Y2K هم درست مانند هر نوع سبک پوشش دیگری با کمی تغییر و بروزرسانی دوباره محبوبیت خودش را در میان مردم، به ویژه نوجوانان، به دست آورده است. سبک این استایل به شما اجازه می دهد که هویت خود را با استفاده از آیتم های پوشیدنی و اکسسوری های مختلف به نمایش بگذارید، پس هرگز از امتحان کردن آن نترسید.

منابع: DSers, Fashion Gone Rogue, Vogue

منبع: دیجیکالا مگ

به "استایل Y2K چیست و چگونه یک استایل Y2K خاص و ترند داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استایل Y2K چیست و چگونه یک استایل Y2K خاص و ترند داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید