ایلان ماسک: فقط گیاهخواران می توانند بیایند مریخ

به گزارش وبلاگ بهروز، ایلان ماسک بر اساس مطالعات اسپیس ایکس گفت فقط گیاهخواران می توانند برای سفر به مریخ و زندگی در آنجا داوطلب شوند

ایلان ماسک: فقط گیاهخواران می توانند بیایند مریخ

به گزارش وبلاگ بهروز و به نقل از دیلی میل، ماسک شرکت اسپیس ایکس را با هدف تبدیل بشر به گونه ای چند سیاره ای در سال 2002 تاسیس کرد.

این میلیاردر از جزئیات یک سکونتگاه مریخی، از جمله ایده ساخت گنبدهای شیشه ای که به عنوان زیستگاه های موقتی برای انسان ها عمل می نمایند تا زمانی که مریخ به نحوی برای سکونت آماده و زمینی سازی گردد و بعلاوه استفاده از مزارع آب کشت برای فراوری میوه و سبزیجات سخن گفته است. آب کشت شیوه کشت گیاه بدون خاک است. در این نوع کشت متخصصان احتیاجهای غذایی گیاه را مقدار گیری نموده و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می گردد با اضافه نمودن عناصر ریزمغذی و درشت مغذی و نگه داشتن گیاه به وسیله مواد نگهدارنده بی اثر عملاً احتیاج به خاک را منتفی می نمایند.

از آنجایی که به نظر می رسد موشک مریخی استارشیپ به زودی اولین پرواز آزمایشی مداری خود را در امسال به انجام برساند و هدف آن سفر بدون خدمه در سال 2024 است، کارشناسان نگاهی به آنچه برای سکونت در مریخ احتیاج داریم می اندازند. جان کی استریکلند(John K. Strickland)، از انجمن ملی فضایی، در مقاله ای که برای Space Review نوشته است می گوید: تعداد افرادی که با مصرف گوشت و ماهی می توانند در گنبدهای شیشه ای زندگی نمایند نصف کسانی خواهد بود که رژیم غذایی وگان دارند. یک کلنی متشکل از 5000 نفر که از رژیم غذایی گیاهی استفاده می نمایند، می توانند از یک مزرعه سه دهم مایل مربعی استفاده نمایند.

ماسک به تایم گفته است که در اولین مرحله استعمار مریخ مردم باید به رژیم گیاهخواری روی بیاورند اما گام بزرگ بعدی ساخت یک شهر خودکفا و بردن حیوانات و سایر موجودات زمینی به مریخ است. درست شبیه به کشتی نوح. البته ما بیش از یک جفت خواهیم برد.

استریکلند نوشت که برای رسیدن به هدف ماسک، پیش از آن که بتوان غذا فراوری کرد باید 5000 سفر انجام گردد که در هر کدام 200 تن محموله حمل می گردد. هنگامی که تمام تجهیزات منتقل شد، می توان کار بر روی فراوری غذا را شروع کرد. او می گوید برای هر نفر 2000 فوت مربع(185 متر مربع) زمین و 100 کیلووات انرژی ضروری است. این بدان معناست که برای خدمه ای 100 نفره که ساخت و ساز اولیه را انجام دهند باید 10 مگاوات انرژی و 215 هزار فوت مربع(20 هزار متر مربع) زمین داشت.

او پیشنهاد کرد مساحتی حدود یک میلیون فوت مربع(93 هزار متر مربع)، که در چهار طبقه مساوی پراکنده شده است، برای تغذیه 5000 نفر با رژیم گیاهخواری کافی است. وی اضافه نمود که مقدار قابل توجهی نیرو برای پشتیبانی از 5000 نفر مورد احتیاج است. استریکلند با اشاره به احتیاج به فراوری انرژی برای وسایل نقلیه و رفت و برگشت گفت: مقدار زیادی نیرو نیز برای فراوری سوخت مورد احتیاج خواهد بود. این نیرو باید از شکافت، همجوشی یا آرایه های خورشیدی فضایی به دست آید، زیرا هیچ سوخت فسیلی در مریخ وجود ندارد، و برپایی آرایه های خورشیدی زمینی بزرگ در نور ضعیف خورشید در مریخ کار دشواری است.

بعضی از این انرژی نیز باید برای حمایت از زمین شناسان صرف گردد. تا در پی منطقه ها دارای ذخایر معدنی مفید برای فراوری مواد مورد احتیاج برای ساخت وساز بگردند. او پیشنهاد می نماید که ناسا به جای اینکه به تنهایی کار کند، باید با اسپیس ایکس همکاری کند. استریکلند نوشت که با بزرگ تر شدن سکونت گاه در مریخ، اهمیت آن در فکر مردم روی زمین بیشتر می گردد و این سیاره به خانه دوم بشریت تبدیل می گردد.

46

منبع: خبرآنلاین

به "ایلان ماسک: فقط گیاهخواران می توانند بیایند مریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک: فقط گیاهخواران می توانند بیایند مریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید