تسلیح شناور شهید ناظری توسط نیروی دریایی سپاه

به گزارش وبلاگ بهروز، فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به ویژگی های شناور شهید ناظری و انجام مراحل طراح، ساخت و تسلیح این شناور در کارخانه جات نیروی دریایی سپاه، گفت: موشک ها و اژدرهای متعدد را می توانیم زیر بدنه این شناور نصب کنیم.

تسلیح شناور شهید ناظری توسط نیروی دریایی سپاه

به گزارش فارس، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در برنامه تلویزیونی چهل ستون در مورد صادرات محصولات دفاعی کشورمان در حوزه دریایی و قایق های تندرو، گفت: در کشورمان شناورهای موشک اندازی داریم که در هیچ کجای جهان شناورهایی با چنین سرعت هایی وجود ندارد.

وی سرعت، کوچکی جسه و موشک های نصب شده بر روی قایق های تندرو را ویژگی منحصر به فرد آنها برشمرد و گفت: از کشورهای همسایه و دوست درخواست داریم که از این تجهیزات و موشک های ما استفاده نمایند.

سردار تنگسیری تاکید نمود: موشک های ما منحصر به فرد هستند، موشکی که بتواند روی شناوری با 16 متر طول هدفی را در 35 کیلومتری هدف قرار دهد و یا در آینده نزدیک انشالله به برد 140 کیلومتر خواهیم رسید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در مورد سرعت قایق ها و شناورهای تندرو سپاه نیز گفت: امروز موشک اندازهایی با سرعت 72 نات داریم، سرعت 80 نات را هم دست یافته ایم و در آینده نزدیک به سرعت 90 نات خواهیم رسید.

بیشتر بخوانید:

تست شناور با سرعت 110 نات در سپاه/ فراوری انبوه شناور نظامی 80 نات

وی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد شناور شهید ناظری، توضیح داد: در کارخانه جات نیروی دریایی سپاه شناورهایی را درست نموده ایم با 55 متر طول 14 متر عرض که بالگرد روی آن می نشیند و بالگردبر است.

سردار تنگسیری گفت: شناور شهید ناظری شناوری منحصر به فرد از نوع بدنه Incat است که وسط این بدنه خشک است و با آب تماس ندارد و حتی یک شناور هم می تواند از آن عبور کند.

پد بالگرد شناور شهید ناظری

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: این شناور با سرعت بالا در امواج کمترین ضربه را دارد و به دلیل تماس بسیار کم با سطح آب، فشار بسیار کمی به موتورهای آن وارد می گردد.

وی در مورد تسلیح شناور شهید ناظری نیز گفت: موشک ها و اژدرهای متعدد را می توانیم زیر بدنه این شناور نصب کنیم. طراحی، ساخت و تسلیح شناور شهید ناظری را کاملا در مجموعه کارخانه جات نیروی دریای سپاه انجام می دهیم.

سردار تنگسیری همچنین در مورد برد موشک های کروز دریایی با تاکید بر اینکه در این حوزه قدم های بسیار بلندی را برداشته ایم، گفت: الان به برد 300 کیلومتر رسیده ایم و در رزمایش بعدی انشالله بردهای بعدی را می بینید.

منبع: همشهری آنلاین

به "تسلیح شناور شهید ناظری توسط نیروی دریایی سپاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلیح شناور شهید ناظری توسط نیروی دریایی سپاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید