نگرانی کره جنوبی از احتمال خروج سربازان آمریکایی

به گزارش وبلاگ بهروز، مردم کره جنوبی نگران هستند که بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در کره جنوبی در آستانه دومین اجلاس میان رهبران آمریکا و کره شمالی بسته گردد.

نگرانی کره جنوبی از احتمال خروج سربازان آمریکایی

به گزارش وبلاگ بهروز، خبرگزاری فرانسه در گزارشی گفت: بیش از 28 هزار سرباز آمریکایی در کره جنوبی برای حمایت از این کشور در مقابل برنامه تسلیحاتی و هسته ای کره شمالی به عنوان بخشی از ائتلاف امنیتی میان واشنگتن و سئول حضور دارند. اما در حالی که چند روز تا برگزاری مذاکرات میان رهبران آمریکا و کره شمالی در پایتخت ویتنام باقی مانده است برآورد هایی مبنی بر احتمال خروج سربازان آمریکایی از کره جنوبی افزایش یافته است.

کیم چنگ بائه، از شهروندان کره جنوبی که مغازه ای در کنار پایگاه نظامی آمریکا دارد، می گوید: بدون حضور سربازان آمریکایی بسیاری از تجارت ها از جمله تجارت من از بین می رود. این یک کابوس است.

کمپ هامفریس، بزرگترین پایگاه نظامی خارجی آمریکا است که در این کمپ 32 هزار نفر از جمله سربازان و خانواده آنها حضور دارند.

بسیاری از رستوران ها و مغازه ها در اطراف این کمپ فعالیت می نمایند.

یک مدیر رستوران در نزدیکی این کمپ می گوید: خروج سربازان آمریکایی از کشور مرا نگران نموده است. دست کم 80 درصد از مشتریان من سربازان آمریکایی هستند.

تحلیلگران می گویند اگر بیانیه سرانجام جنگ به صورت رسمی پس از دومین اجلاس میان رهبران آمریکا و کره شمالی صادر گردد و توافق صلح امضا گردد، در این صورت پیونگ یانگ می تواند اعتراضات خود را علیه حضور سربازان آمریکایی در کره جنوبی افزایش دهد.

با این حال مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی کوشش می نماید نگرانی ها را رفع کند. به همین دلیل وی در ماه ژانویه گفت، رهبر کره شمالی به وی گفته است بیانیه سرانجام جنگ ربطی به سرانجام حضور نیروهای آمریکایی در کره جنوبی ندارد.

مون جائه این اضافه کرد: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی درک نموده است که این مساله کاملاً به تصمیم سئول و واشنگتن بستگی دارد.

با این حال یک استاد دانشگاه روابط بین الملل در دانشگاه کره جنوبی گفت: انتظار می رود پیونگ یانگ اعلام کند که حضور نظامی آمریکا در کره جنوبی یک تهدید جدی علیه امنیت این کشور محسوب می گردد و صلح واقعی تنها زمانی حاصل می گردد که نیروهای آمریکایی از این کشور خارج شوند.

از سوی دیگر، اگرچه ممکن است توافق صلح در هانوی به دست نیاید اما باز هم هیچ تضمینی وجود ندارد که نیروهای آمریکایی در کره جنوبی بمانند.

در این باره باید تصمیمات غیر قابل پیش بینی رئیس جمهور آمریکا را هم مد نظر قرار داد.

اما ترامپ روز آدینه گفت که نیروهای آمریکا در کره جنوبی از موضوعات مطرح روی میز مذاکرات در اجلاس دوم میان رهبران کره شمالی و آمریکا نیست.

از سوی دیگر سئول اوایل ماه میلادی توافق کرد که میزان پرداختی خود برای حضور این سربازان در خاک کشورش را افزایش دهد.

اما این قرارداد جدید تنها برای یک سال معتبر بوده و هر دو طرف باید به زودی به میز مذاکره بازگردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نگرانی کره جنوبی از احتمال خروج سربازان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی کره جنوبی از احتمال خروج سربازان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید