آمریکا مانع ادامه تحصیل سه ایرانی دیگر شد

به گزارش وبلاگ بهروز، سه دانشجوی ایرانی به دلیل منع شدن از ادامه تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده و ممانعت از ورود آنها به این کشور، به وزارت امنیت داخلی این کشور شکایت کردند.

آمریکا مانع ادامه تحصیل سه ایرانی دیگر شد

به گزارش وبلاگ بهروز از فارس، در ادامه رفتار نامناسب و رویکرد ضد ایرانی دولت واشنگتن در قبال اتباع ایرانی، منابع خبری آمریکایی بامداد شنبه از شکایت سه دانشجوی ایرانی به دلیل ممانعت از ورود به خاک ایالات متحده خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، اخیرا سه دانشجوی ایرانی که برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا به این کشور سفر نموده بودند، از برخورد غیرقانونی و منع ورود به ایالات متحده، به وزارت امنیت داخلی این کشور شکایت کردند.

بر این اساس، دانشجویان ایرانی با نام های پگاه کریمی، محمد مرادی و بهزاد رضایی در شکوائیه های خود نوشته اند که در ماه جاری (فوریه) بعد از سفر به آمریکا برای ادامه تحصیل و ورود به فرودگاه های این کشور، مورد بدرفتاری مأموران حفاظت مرزی و گمرکی قرار گرفته و از ورود به خاک ایالات متحده منع شدند.

کریمی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه نیوهمپشایر جنوبی در شهر منچستر، مرادی برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه نورث ایسترن در بوستون و رضایی برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه ووستر پلی تکنیک در ماساچوست راهی آمریکا شده بودند که از ورود آنها به این کشور جلوگیری به عمل آمد.

نکته مشترک شکایت این سه دانشجوی ایرانی، داشتن ویزا معتبر تحصیلی برای سفر به ایالات متحده و غیرقانونی بودن اقدام مأمورانی آمریکایی در ممانعت از ورود آنها به این کشور است.

به نوشته آسوشیتدپرس، سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا هنوز به سوالات درباره مشکل و شکایت این دانشجویان ایرانی پاسخ نداده است.

بر این اساس، تا کنون پنج دانشجوی ایرانی به دلیل بازداشت چند ساعته، بازپرسی های سخت و ممانعت از ورود به آمریکا و ادامه تحصیل توسط مأموران فدرال به وزارت امنیت داخلی این کشور شکایت نموده اند.

به نوشته آسوشیتدپرس، همچنین از زمان آغاز سال تحصیلی در آمریکا از ماه آگوست، از ورود 10 دانشجوی ایرانی به این کشور و ادامه تحصیل جلوگیری شده است.

پیش از این نیز دو دانشجوی ایرانی به نام های علیرضا یزدانی و محمدشهاب دهقانی حسین آبادی بعد از ورود به فرودگاه های آمریکا توسط مأموران گمرکی بازداشت و از این کشور اخراج شده بودند.

منبع: جام جم آنلاین

به "آمریکا مانع ادامه تحصیل سه ایرانی دیگر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مانع ادامه تحصیل سه ایرانی دیگر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید