اپل واچ با چه میزان ای برای شما مناسب است؟

به گزارش وبلاگ بهروز، اگر در فکر خرید اپل واچ هستید اما نمی دانید کدام مقدار برای شما مناسب تر است در این مقاله همراه ما باشید تا به صورت کامل به این پرسش مهم پاسخ بدهیم.

اپل واچ با چه میزان ای برای شما مناسب است؟

ساعت هوشمند در حال حاضر یکی از محبوب ترین گجت هایی است که غالبا شرکت های فعال در زمینه فراوری گوشی های هوشمند آن ها را به همراه محصولات خود راهی بازار می نمایند تا کاربران بتوانند در انجام یک سری از کارها خیلی به گوشی خود وابسته نباشند. از طرفی ساعت های هوشمند برای افراد ورزشکار و کسانی که به تناسب اندام خود خیلی اهمیت می دهند هم مناسب است به گونه ای که به آن ها یاری می نماید شرایط سلامتی خود را پایش نمایند و به آن ها اطلاع می دهد انجام یک ورزش خاص تا چه اندازه در رسیدن به سلامتی برایشان مفید بوده است.

چرا اپل ساعت های خود را در اندازه های مختلف راهی بازار می نماید؟

اضافه شدن قابلیت های فراوان طی چند سال اخیر به ساعت های هوشمند از جمله سنجش اکسیژن خون، نوار قلب، دماسنج و… باعث شده کاربران علاقه زیادی به این محصولات پیدا نمایند و فروش آن ها چندین برابر گردد. در حال حاضر محبوب ترین ساعت های هوشمند بازار اپل واچ ها هستند که در اندازه های مختلفی در دسترس قرار دارند چون اندازه مچ دست هر کاربر با دیگری فرق دارد و در نتیجه ساعت کوچک ممکن است به خوبی روی دست یک سری از افراد ننشیند و برعکس.

در نتیجه اپل تصمیم گرفته ساعت های اپل واچ را معمولا در دو اندازه راهی بازار کند. اپل واچ سری 4، 5، 6 و SE در دو اندازه 40 و 44 میلی متری در دسترس قرار دارند در حالی که اپل واچ سری 7 و 8 با یک میلی متر اندازه بیشتر، در ابعاد 41 و 45 میلی متر راهی بازار شده اند. اپل واچ اولترا هم که جدیدترین عضو از این مجموعه به شمار میرود، 49 میلی متری است و بزرگ ترین ساعت هوشمند تاریخ شرکت اپل هم محسوب می گردد. البته این ساعت رجحانن انتخاب برای بسیاری از افراد نیست چراکه اپل آن را بیشتر برای کسانی که فعالیت های سخت نظیر غواصی و کوهنوردی انجام می دهند طراحی نموده اما مدل های دیگر کاملا کاربری عمومی دارند.

با وجود 4 اندازه متفاوت، شاید کاربران در انتخاب اندازه مناسب سردرگم شوند. ساعت های هوشمند قیمت نسبتا بالایی هم دارند و اگر گزینه درست انتخاب نگردد ممکن است واقعا توی ذوق بزند چون این محصولات کاملا درون دید قرار دارند و باید بیشترین هماهنگی را با اندازه مچ دست داشته باشند.

مقایسه اپل واچ های 40 و 44 میلی متری (و 41 و 45 میلی متری)

اگرچه افزایش یا کاهش اندازه اپل واچ هیچ تأثیری روی قابلیت ها و امکانات آن ندارد، اما تفاوت های محسوسی از لحاظ ظاهری و درونی وجود دارد. در ادامه به یک سری از این تفاوت ها اشاره خواهیم کرد.

نمایشگر و سهولت مشاهده محتوا

نخستین تفاوتی که بلافاصله با در دست گرفتن دو ساعت با ابعاد مختلف متوجه می شوید همان اندازه آن هاست. بعلاوه اگرچه هر دو از نمایشگر OLED بهره می برند اما به خاطر تغییر اندازه، وضوح و چگالی هم متناسب با اندازه تغییر می نماید.

برای مثال اپل واچ 40 میلی متری از وضوح تصویر 394 × 324 پیکسل برخوردار است در حالی که در مدل 44 میلی متری این اندازه به 448 × 368 پیکسل می رسد. بعلاوه اپل واچ 41 میلی متری از وضوح تصویر 430 × 352 پیکسل بهره می برد و مدل 45 میلی متری هم که بزرگ ترین مدل به شمار میرود، تصاویر را با وضوح 484 × 396 پیکسل به نمایش می گذارد.

وضوح تصویر باید با ابعاد ساعت همخوانی داشته باشد در نتیجه شما از لحاظ کیفیت خیلی متوجه تفاوت خاصی بین مدل های مختلف نخواهید شد. بنابراین هنگام خرید یک اپل واچ، به این فکر نکنید که یک مدل چون وضوح بیشتری دارد پس انتخاب بهتری است. در واقع در این بخش تنها رجحان یک نمایشگر بزرگ تر این است که می گردد راحت تر متن ها را در آن خواند و با آن کار کرد چون فضای بیشتری در اختیار ما قرار می دهد.

برای مثال اگر شما از اپل مپس بهره ببرید، می توانید در یک وهله، اطلاعات بیشتری را در اختیار داشته باشید و احتیاج ندارید که اسکرول کنید. البته این تفاوت شاید روی کاغذ به خاطر یک تا سه میلی متر خیلی به چشم نیاید اما در عمل واقعا تأثیر دارد و مدل بزرگ تر کار را راحت تر می نماید.

ضخامت

اگرچه یک سری از فاکتورها نظیر نمایشگر، ابعاد، ظرفیت باتری و وزن می تواند در نتیجه تغییر اندازه تغییر کند، ضخامت اما ثابت می ماند. اپل برای ساخت مدل های مختلف اپل واچ ها از یک سری قطعات مشابه استفاده می نماید، به خصوص نمایشگر LTPO OLED تا بدین ترتیب دیگر شاهد افزایش یا کاهش ضخامت در مدل های مختلف نباشیم. در نتیجه نباید نگران ضخامت باشید.

وزن

طبیعتا هرچه ابعاد بزرگ تر باشد، وزن محصول هم باید بیشتر گردد. بنابراین اپل واچ های 44 و 45 میلی متری قاعدتا وزن بیشتری دارند. البته اپل در ساخت یک سری از مدل ها از مواد متفاوتی هم استفاده می نماید (مثلا فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم) که همین موارد در افزایش یا کاهش وزن تأثیر به سزایی دارند. ساعت هایی که از فولاد ضد زنگ ساخته می گردد سنگین تر هستند و شما باید هنگام خرید وقتی اندازه مورد نظر را پیدا کردید، روی مواد ساخت با خود به توافق برسید.

معمولا ساعت های بزرگ اپل حول و حوش 4 تا 5 گرم وزن بیشتری در مقایسه با مدل های کوچک تر دارند. برای مثال اپل واچ سری 8 با بدنه آلومینیومی و اندازه 40 میلی متر، 32 گرم وزن دارد در حالی که مدل 44 میلی متری آن حدودا 38.8 گرم است.

در دسترس بودن بندهای جانبی

یکی از نگرانی های افراد هنگام خرید اپل واچ این است که شاید برای اندازه ای که مد نظر آن هاست بند مناسبی وجود نداشته باشد. اپل خودش بندهای جانبی را به تعداد محدودی در هر دو اندازه فراوری می نماید اما شرکت های شخص ثالث زیادی هستند که بندهای مخصوص ساعت های اپل را در اندازه های مختلف فراوری می نمایند. بنابراین از این حیث نگران نباشید.

طول عمر باتری

ساعت هایی که اندازه بزرگ تری دارند، از باتری پرظرفیت تری هم برخوردار هستند. این حرف را می گردد راجع به اپل واچ های 44 و 45 میلی متری هم زد که باتری آن ها به شکل قابل توجهی بزرگ تر از باتری بکار رفته در مدل های 40 و 41 میلی متری است. در نتیجه شارژدهی آن ها هم بیشتر است.

برای مثال اپل واچ سری 8 در مدل 41 میلی متری خود از یک باتری 282 میلی آمپر ساعتی بهره می برد در حالی که این اندازه برای مدل 45 میلی متری به 308 میلی آمپر ساعت می رسد. اگرچه هر دو ساعت می توانند یک روز کامل شارژدهی داشته باشند اما مدل کوچک تر احتمالا زودتر به شارژ مجدد احتیاج پیدا خواهد نمود.

البته شما می توانید اپل واچ خود را در بسیاری از مواقع روی حالت Low Power Mode نگه دارید تا محصول بتواند شارژدهی بیشتری داشته باشد. اما اگر بخواهید بیش از یک روز روی شارژدهی اپل واچ حساب کنید چون فعالیت شما مهم تر و حساس تر است، احتمالا فقط اپل واچ اولترا می تواند برایتان مناسب باشد. هرچند قبل از خرید آن باید فاکتور قیمت و اندازه را هم مد نظر داشته باشید.

قیمت

طبیعتا وقتی ساعتی بزرگ تر باشد، از باتری و نمایشگر بزرگ تری هم بهره می برد و در نتیجه قیمت آن باید بیشتر از مدل های کوچک تر باشد. اپل واچ سری 8 در مدل 41 میلی متری خود 400 دلار قیمت دارد در حالی که مدل 45 و 44 میلی متری به ترتیب 430 و 280 دلار هستند و اپل واچ SE هم با قیمت 250 دلار به فروش می رسد. همانطور که می بینید، تفاوت قیمت بین مدل های بزرگ و کوچک 30 دلار است. اما اگر یک سری از مدل های منحصر بفرد با کیفیت ساخت متفاوت، بندهای خاص و… را انتخاب کنید باید قطعا بهای بیشتری بپردازید.

اپل واچ با کدام اندازه برای شما مناسب تر است؟

برای اینکه مناسب ترین اندازه اپل واچ را انتخاب کنید باید یک نگاهی به مچ دست خود بیندازید. اگر مچ دست شما کوچک است، مدل های 40 و 41 میلی متری رجحانن گزینه برای شما به حساب می آیند. اگر هم مچ دست متوسطی دارید، همچنان می توانید خرید مدل های کوچک را مد نظر داشته باشید. اگر هم مچ دست شما بزرگ است، باید در پی خرید مدل های بزرگ تر باشید.

طبق توضیحاتی که خود اپل ارائه داده، مدل های 40 و 41 میلی متری بیشتر برای مچ دست با اندازه 130 تا 200 میلی متر و مدل های 44 و 45 میلی متری هم برای مچ دست با اندازه 140 تا 220 میلی متری مناسب هستند. کافی است یک متر نواری بردارید و مچ دست خود را اندازه بگیرید. اگر در هر یک از بازه های یادشده قرار داشت، مناسب ترین ساعت را برای خود انتخاب کنید. البته پیشنهاد ما این است که اگر مچ دست شما بیشتر از 140 یا 150 بود، به سراغ مدل های 44 و 45 میلی متری بروید.

رجحانن و ایمن ترین راهکار هم این است که فروشنده به شما امکان امتحان کردن ساعت ها با ماکت ها را بدهد. شما می توانید با ماکت به شکل بهتری به مشخص اندازه درست بپردازید و مناسب ترین ساعت را برای خود انتخاب کنید.

منبع: MakeUseOf

منبع: دیجیکالا مگ

به "اپل واچ با چه میزان ای برای شما مناسب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل واچ با چه میزان ای برای شما مناسب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید