ایجاد زمینه همکاری تجاری جدید کرمان و افغانستان

به گزارش وبلاگ بهروز، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: صادرات گوشت مرغ از کرمان به بعضی از ولایت های کشور افغانستان می تواند زمینه جدید تجارت بین 2 منطقه را فراهم کند.

ایجاد زمینه همکاری تجاری جدید کرمان و افغانستان

به گزارش خبرنگار ، سیدمهدی طبیب زاده رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان در نشست آنالیز توسعه صادرات گوشت مرغ به افغانستان با حضور جمعی از بازرگانان و مدیران 2 کشور گفت: کرمان یکی از مهمترین استان های کشور در فراوری محصولات مختلف حوزه دام و طیور محسوب می گردد و اتاق بازرگانی کرمان میخواهد به عنوان تسهیل کننده و رابط فعالان مالی با بازار های مختلف، آن ها را در زمینه تجارت گوشت مرغ با افغانستان همراهی کند.

او اضافه نمود: تجارت یک فعالیت دوسویه و برد - برد به شمار می رود و زمانی این رابطه تجاری برقرار خواهد ماند که هر دو طرف بتوانند سود ببرند.

طبیب زاده توضیح داد: کیفیت فراوریات صنعت دام و طیور استان کرمان مناسب و دارای استاندارد های ضروری است، اما برای برقراری رابطه تجاری باید میزان مورد احتیاج گوشت مرغ برای هر یک از ولایت های مورد نظر افغانستان، وزن هر قطعه مرغ، نوع بسته بندی، استاندارد های لازم و مسائل گمرکی و حمل و نقل این محصولات به طور دقیق آنالیز گردد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: حمل و نقل گوشت مرغ با کامیون های یخچال دار ضوابط ویژه خود را دارد و باید همه شرایط از قبل فراهم گردد تا کامیون ها برای عبور از مرز مشکل نداشته باشند.

اوبیان داشت: کشتارگاه های ایران با دقت بسیار به ذبح اسلامی می پردازند، همه مسائل بهداشتی و شرعی با نظارت های لازم رعایت می گردد و در هر کشتارگاه ناظر شرعی وجود دارد.

طبیب زاده، اظهار کرد: باید فراوری محصول صادراتی مطابق با احتیاج و خواسته و بر اساس استاندارد های کشور هدف باشد و شرکت های تجاری فعال در این زمینه نیز معرفی شوند.

در این نشست رئیس و نایب رییس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی کرمان، نمایندگان اتاق های تجارت و صنایع هرات، کابل و پکتیا نیز به صورت آنلاین حضور داشتند و به بیان نظرات و پیشنهاد های خود پرداختند.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ایجاد زمینه همکاری تجاری جدید کرمان و افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد زمینه همکاری تجاری جدید کرمان و افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید