بانک مرکزی هیچگاه به دولت بدهکار نبوده و نخواهد شد

به گزارش وبلاگ بهروز، رئیس کل بانک مرکزی مطرح نمود: پرواضح است که بانک مرکزی هیچگاه به دولت بدهکار نبوده و نخواهد شد؛ کافی است که نگاهی به ترازنامه بانک مرکزی گردد تا بدهکار معین گردد.

بانک مرکزی هیچگاه به دولت بدهکار نبوده و نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بهروز ، دکتر همتی طی یادداشتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:

اخیرا به نقل از رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه مطلبی در رسانه ها منتشر شده است، مبنی بر این که، بانک مرکزی بزرگترین بدهکار دولت است.

1- پرواضح است که بانک مرکزی هیچگاه به دولت بدهکارنبوده و نخواهد شد. کافی است که نگاهی به ترازنامه بانک مرکزی شودتا بدهکار تعیین شود.

2- سال 1398 و 1399 عامل مسلط در رشد پایه پولی، تبدیل منابع ارزی مسدود وغیرقابل دسترس به ریال بوده است، در حالی که در سال های قبل از آن، عامل مسلط، بدهی بانکها بود که با کوشش بانک مرکزی در شرایط بسیار سخت مهار شد.

3-اگر روزی برسد که بانک مرکزی بدهکار دولت باشد، به معنای آغازحکمرانی درست در اقتصاد و مهار و کنترل تورم خواهد بود و معنایش آن است که دولت میتواند نزد بانک مرکزی سپرده گذاری کند.

4- مقاومت بانک مرکزی در برابر تبدیل منابع ارزی مسدودی به ریال، برای مقابله با رشد بیشتر در پایه پولی ونقدینگی و لذا، جلوگیری از کاهش بیشترارزش پول ملی و قدرت خرید مردم است.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "بانک مرکزی هیچگاه به دولت بدهکار نبوده و نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی هیچگاه به دولت بدهکار نبوده و نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید