خرید آپارتمان های 40 تا 50 متری در تهران چقدر پول می خواهد؟ ، 6 منطقه مقرون به صرفه قیمت تر تهران را بشناسید!

به گزارش وبلاگ بهروز، نرخ واحدهای کوچک در تهران، بسته به موقعیت و امکانات آپارتمان ها متغیر است؛ اما با نقدینگی کمتر از 1.5 میلیارد تومان می توان در جنوب و بعضی منطقه ها مرکزی تهران خانه دار شد.

خرید آپارتمان های 40 تا 50 متری در تهران چقدر پول می خواهد؟ ، 6 منطقه مقرون به صرفه قیمت تر تهران را بشناسید!

به گزارش وبلاگ بهروز، واسطه های ملکی از کساد شدن معاملات مسکن تحت تاثیر عقب نشینی هردو طرف عرضه و تقاضا در هفته های اخیر خبر می دهند. بعضی مالکان که معمولا جلوتر از تورم عمومی حرکت می نمایند نرخ های پیشنهادی را بالا برده اند؛ این در حالی است که بازار ظرفیت قیمت های کنونی را ندارد.

مشاوران املاک منطقه ها مرکزی و جنوبی تهران می گویند که بازار با کمبود فایل های مرغوب روبرو شده و این مساله به ایجاد فشار تقاضا برای واحدهای موجود انجامیده است.

یکی از دلایل اصلی رکود معاملات در سال های اخیر به تعلل فروشندگان مردد مربوط می گردد. بخصوص در ماه های پایانی سال، مالکان به علت ایجاد انتظارات تورمی، فروش را به سال بعد موکول می نمایند. در هفته های اخیر نیز این رفتار بروز یافته است.

از طرف دیگر در دو سال گذشته به علت کاهش معاملات، ساخت و ساز دچار افت شده و برودت هوا در زمستان این افت را تشدید نموده است. به همین علت واحدهای نوساز کمتری به بازار تزریق می گردد. بعضی سازندگان هم تورم فعلی نهاده های ساختمانی را در قیمت واحدهای آماده که دوره ساخت آنها در دو سال اخیر بوده محاسبه می نمایند.

رشد شدید قیمت مسکن در پنج سال اخیر باعث شده تا متقاضیان به سمت واحدهای کوچک متراژ و قدیمی ساز بروند. آپارتمان های 50 تا 60 متر جایگاه اول را در معاملات آذرماه شهر تهران با 15.3 درصد به خود اختصاص دادند. واحدهای 60 تا 70 متر با 14.8 درصد در جایگاه دوم قرار گرفتند و خانه های 40 تا 50 متر نیز با سهم 10.6 درصدی از کل معاملات رتبه سوم را از آن خود کردند.

درخصوص ارزش هر واحد مسکونی، واحدهای 1.5 تا 2 میلیارد تومان جایگاه اول را در معاملات به دست آوردند که 13.6 درصد از کل قراردادها را در بر گرفتند. واحدهای 1 تا 1.5 میلیارد تومانی با 12.2 درصد در رتبه دوم و آپارتمان های 2 تا 2.5 میلیارد تومان جایگاه سوم را کسب کردند که 9.8 درصد معاملات را در بر گرفتند.

شش منطقه مقرون به صرفه قیمت در بازار مسکن شهر تهران نیز به ترتیب 18، 19، 16، 20، 17 و 15 هستند که میانه قیمت هر متر مسکن در این منطقه ها کمتر از 29 میلیون تومان در هر متر مربع است. در این بین منطقه 18 با قیمت 24.4 میلیون تومان مقرون به صرفه ترین منطقه در بازار مسکن شهر تهران محسوب می گردد.

هر متر خانه در تهران 48 میلیون تومان

آذرماه 1401 میانه قیمت هر متر مربع آپارتمان در شهر تهران به 48 میلیون تومان رسید که در مقایسه با ماه قبل 2.9 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل 47.5 درصد افزایش پیدا کرد. تعداد معاملات نیز 10 هزار و 184 فقره بود که 27.2 درصد نسبت به آبان سال جاری و 4.2 درصد نسبت به آذر پارسال افزایش یافت.

منبع: همشهری آنلاین

به "خرید آپارتمان های 40 تا 50 متری در تهران چقدر پول می خواهد؟ ، 6 منطقه مقرون به صرفه قیمت تر تهران را بشناسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید آپارتمان های 40 تا 50 متری در تهران چقدر پول می خواهد؟ ، 6 منطقه مقرون به صرفه قیمت تر تهران را بشناسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید