خبرنگاران 25 داعشی در حمله نیروهای عراقی کشته شدند

به گزارش وبلاگ بهروز، بغداد - خبرنگاران - نیروهای عراقی امروز (دوشنبه) در عملیات هوایی ضد بقایای گروه تروریستی تکفیری داعش در مناطق مرزی کوهستانی سه استان در شمال و شرق عراق 25 عضو این گروه تروریستی را به هلاکت رساندند.

خبرنگاران 25 داعشی در حمله نیروهای عراقی کشته شدند

به گزارش اسپوتنیک واحد رسانه ای امنیتی عراق در بیانیه ای اعلام کرد که پس از عملیات پیروز در منطقه خانوکه در تپه های حمرین در شمال بغداد، نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم به تعقیب عناصر گروه تروریستی داعش ادامه می دادند و با هماهنگی هواپیماهای ائتلاف بین المللی در کوه های قره جوق در جنوب شهرستان مخمور استان کرکوک عملیات فرود هوایی انجام دادند.

این نیروها از صبح روز گذشته و تا صبح امروز در حملات هوایی پی در پی با داعش درگیر شدند و که منجر به هلاکت 25 تروریست و تخریب 9 تونل و همچنین یک اردوگاه آموزشی آنها شد.

رشته کوه های حمرین در استان های صلاح الدین، کرکوک و دیاله در شمال و شرق عراق امتداد دارد که از برجسته ترین مکان ها به حساب می آید که داعش تصرف کرده تا از طریق حفر گودال ها در این کوه ها، مخفی شده و علیه نیروهای عراقی حملات انجام دهد.

نیروهای عراقی برای اطمینان از عدم ظهور مجدد گروه تروریستی داعش و عناصر آن، عملیات جست و جو، پاکسازی و تعقیب عناصر این گروه تروریستی را ادامه می دهند.

عراق پس از حدود چهار سال مقابله با گروه تروریستی داعش که یک سوم این کشور را اشغال کرده بود در دسامبر سال 2017 پاکسازی تمام خاک این کشور از دست این گروه تروریستی را اعلام کرد.

آشوب ها و ناآرامی های اخیر در عراق باعث افزایش تحرک و فعالیت گروه تروریستی داعش شده است.

استان های نینوا، الانبار، صلاح الدین، جنوب کرکوک و دیاله در چند ماه گذشته شاهد حمله ها و تحرک های گروه های تروریستی بوده، موضوعی که نیروهای دولتی را به انجام عملیات مختلف امنیتی در این مناطق واداشته است.

داعش سال 2017 در عراق شکست خورد اما برخی عناصر باقیمانده و پس مانده تروریست ها در گوشه و کنار این کشور هراز گاه دست به حملات پراکنده می زنند.

سازمان ملل متحد دو هفته پیش در گزارشی اعلام کرد که داعش پیروز شده نیروهای خود را سامان دهد و اکنون به سوریه و عراق بازگشته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 25 داعشی در حمله نیروهای عراقی کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 25 داعشی در حمله نیروهای عراقی کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید