دستیار هوش مصنوعی شخصی ب.ام .و از سال آینده به بازار می آید

به گزارش وبلاگ بهروز، شرکت خودروسازی ب.ام .و اظهار داشت از سال آینده خودروهای خود را با یک دستیار شخصی مجهز به هوش مصنوعی روانه بازار خواهد نمود که تنظیمات خودرو و تشخیص مسائل مکانیکی را تحت اختیار دارد.

دستیار هوش مصنوعی شخصی ب.ام .و از سال آینده به بازار می آید

به گزارش وبلاگ بهروز و به نقل از انگجت، ب.ام .و (BMW) دستیار هوش مصنوعی شخصی خود را معرفی کرد که به رانندگان اجازه می دهد تنظیمات خودرو را با دستورات صوتی تغییر دهند و رانندگان را از بروز مسائل مکانیکی مطلع می نماید و سلامت خودرو را همواره تحت نظر دارد.

این برنامه در ماه مارس سال آینده همراه با سیستم عامل جدید BMW 7.0 روی تمامی مدل های ب.ام .و نصب خواهد شد.

ب.ام .و می گوید: این پلتفرم فناوری همیشه در دسترس، هوشمند و دارای شخصیت دیجیتال است که به جمله هی ب.ام .و (Hey BMW) واکنش نشان می دهد و توانایی خدمت به راننده را در طیف وسیعی از شیوه ها از کنترل تنظیمات خودرو گرفته تا سیستم های ناوبری و سرگرمی و حتی مصاحبه با راننده دارد.

اگر راننده دوست نداشته باشد بگوید هی ب.ام .و، می تواند نام دستیار شخصی خود را به هر چیزی که می خواهد تغییر دهد.

ب.ام .و می گوید این دستیار به گونه ای طراحی گردیده است که ترجیحات کاربر را در طول زمان یاد بگیرد و می تواند روال کارها و عادات راننده را شناسایی کند.

راننده می تواند به سادگی بگوید هی ب.ام .و، منو ببر خونه تا مسیر خانه پیش رویش ظاهر گردد و یا بگوید هی ب.ام .و، سردمه یا هی ب.ام .و، خسته ام. در این صورت، دستیار هوشمند دمای داخل خودرو را تنظیم می نماید یا روشنایی داخل خودرو را تنظیم و موسیقی مناسب با شرایط را پخش می نماید.

کاربران همچنین می توانند از دستیار شخصی ب.ام .و در مورد جنبه های مختلف وسیله نقلیه خود، از قبیل چگونگی کار پرتوهای اتوماتیک، دانستن اینکه سطح بنزین برای سفر مورد نظر کافی باشد یا اطلاع از هشدارهای جاری سوال نمایند.

دسترسی به تقویم نیز با این دستیار ممکن است تا اطلاعات مربوط به قرار ملاقات ها تنظیم گردد.

ب.ام .و می گوید این دستیار در آینده می تواند به رانندگان در مورد خطرات احتمالی، مانند فشار کم باد لاستیک ها هشدار دهد یا امکان صرفه جویی در مصرف سوخت را در مواقع ضروری فراهم کند و یا از مرکز خدمات خودرو وقت بگیرد.

همچنین در آینده با سایر دستیارهای هوشمند مانند الکسا سازگار خواهد شد و با بلندگوها و گوشی های هوشمند نیز قابل دسترسی خواهد بود.

ب.ام .و در سال 2016 برنامه متصل (Connected) خود را ارائه کرد که به کاربران امکان دسترسی به برخی از ویژگی های مشابه را از طریق تلفن های همراه می داد، اما دستیار هوشمند شخصی در سیستم خودرو یکپارچه گردیده است.

سال گذشته نیز این شرکت اظهار داشت که الکسا را به اتومبیل های خود خواهد آورد، هرچند دستیار جدید آن، مکمل آمازون است.

این دستیار هوشمند در هنگام راه اندازی، در کشورهای ایالات متحده، آلمان، انگلیس، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، سوئیس، اتریش، برزیل و ژاپن به 23 زبان در دسترس خواهد بود. همچنین در ماه مه 2019 در چین راه اندازی خواهد شد.

در دسترس بودن ویژگی های خاص، در بازارهای مختلف، متفاوت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دستیار هوش مصنوعی شخصی ب.ام .و از سال آینده به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار هوش مصنوعی شخصی ب.ام .و از سال آینده به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید