همه آن چیزی که باید درباره آداب و رسوم مردم آلمان بدانید!

به گزارش وبلاگ بهروز، با آداب و رسوم آلمان چقدر آشنایی دارید؟ آلمان کشوری اروپایی است که با اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، سوئیس و لهستان مرز مشترک دارد و از نظر سیاسی و مالی در مرکز اروپا واقع شده است.

همه آن چیزی که باید درباره آداب و رسوم مردم آلمان بدانید!

آلمان از نظر سیاسی و مالی، مرکز اروپا است. این کشور بعد از روسیه پرجمعیت ترین سرزمین این قاره محسوب می گردد. بیش از 81 میلیون نفر در آلمان زندگی می نمایند. اقتصاد آلمان عظیم ترین اقتصاد اروپا و پنجمین در دنیا به شمار می رود.

ستاره ای درخشان در قاره اروپا، کشور آلمان، به پایتختی شهر زیبای برلین، از محبوب­ترین مقاصد برای سفر در این قاره محسوب می گردد. این کشور که در مرکز اروپا قرار گرفته است به آب های آزاد به وسیله دریای شمال و دریای بالتیک دسترسی دارد.

آلمان با تاریخ طولانی و غنی خود شناخته می گردد، تاریخی بیش از 1000 سال که آن را در صدر اندیشه، سیاست و هنر اروپا قرار داده است. این تاریخ فرهنگی را به وجود آورده است که ارزش های غالباً مسیحی را با ادبیات، هنر، فلسفه، منطق، عقل و البته عشق به نوشیدنی و سوسیس ترکیب می نماید.

در این مطلب می­خواهیم خلاصه ای از فرهنگ آلمانی را بیان کنیم و به برجسته ترین نکات و حقایق در خصوص ارزش های آلمان، سبک زندگی، آداب و رسوم و سنت های این کشور بپردازیم. با مطالعه این مقاله درک بهتری از آلمانی­ها پیدا خواهید کرد.

با رزرو آنلاین ارزان ترین تور آلمان از وبلاگ بهروز با بهترین قیمت به این کشور سفر کنید.

آداب و رسوم آلمان | مردم، سنت ها و حقایق آلمان

در آلمان حدود 65 تا 70 درصد مردم مسیحی هستند که 29 درصد آنها را کاتولیک ها تشکیل می دهند. حدود 4.4 درصد مردم مسلمانند و 36 درصد دین مشخصی ندارند و یا از دین هایی به جز مسیحیت و مسلمانی پیروی می نمایند. همواره در همه کشورهای دنیا دین نقش مهمی در فرهنگ و آداب و رسوم مردم یک سرزمین ایفا می­کند و تاثیر زیادی در نوع پوشش و حتی غذاهای آن سرزمین دارد.

خصوصیات مردم آلمان چیست؟

برای بسیاری از آلمانی ها وقت شناسی در اولویت قرار گرفته است. برای مثال قطارهای آلمانی اغلب به موقع حرکت می نمایند. مردم آلمان صرف­جو و معقول هستند و به حریم شخصی دیگران احترام می گذارند. به طور معمول آنها به ساختار و قوانین جامعه در حد متوسط رو به بالا احترام می گذارند. احترام به نظم و قانون، در فرهنگ تجاری آلمان، تجلی پیدا نموده است.

به طور سنتی، آلمانی ها به مفهوم خانواده و اجتماع اهمیت زیادی می دهند. در واقع پیروی از قانون و نظم مشهور مردم آلمان، از همین مسئله ناشی می گردد.

آداب و رسوم آلمان | احوال پرسی و خداحافظی

معمولا در این کشور وقتی وارد مکانی می شوید یا آن جا را ترک می کنید با حضارش تعاملی خواهید داشت، خانه، مغازه، اداره یا هر جای دیگری باشد. برخلاف کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان، شاید همان سلام هنگام ورود به آن مکان کفایت کند ولی در آلمان به دیگران معرفی می شوید و در ادامه باید با بیشتر حضار دست بدهید.

آن تایم باشید

همانطور که در قسمت قبلی گفته شد، مردم آلمان وقت­شناسی را در اولویت خود قرار می­دهند.

رسیدن به اتوبوس و قطار در این کشور سختی­های خودش را دارد، اگر دیر برسید و راننده شما را در حال دویدن به سمت اتوبوس یا قطار ببیند، شما را سوار نمی نماید. در قرارهای کاری نیز منتظرتان نمی مانند و مکان را ترک می نمایند. پس در این کشور همواره سعی کنید وقت­شناس باشید.

آداب و رسوم آلمان | کفش داخل خانه

برای اقامت در آلمان یا حضور در خانه آلمانی ها باید کفش مخصوص خانه هم داشته باشید، چون آلمانی ها انتظار دارند که هنگام ورود به خانه شان کفش­تان را دربیاورید. حتی ممکن است بیشتر آن ها در این مواقع به شما تذکر دهند، پس از این برخورد ناراحت نشوید.

رک بودن مردم آلمان

اگر از ایالات متحده، انگلیس یا آمریکای لاتین به آلمان می آیید، در ابتدا ممکن است از رک بودن مردم آلمان شگفت زده شوید. اما باید بدانید که تقریباً در همه موارد، این به معنای توهین یا بی ادبی نیست. به زودی به این ویژگی فرهنگی که صداقت، صراحت و اخلاص را در برقراری ارتباط با یکدیگر تقویت می نماید و مانع بی ادبی می گردد عادت خواهید کرد.

آداب و رسوم آلمان | آداب غذا خوردن در آلمان

سوسیس یکی از مهم ترین غذاهای آلمانی محسوب می گردد که به شکل ها و روش های متفاوتی تهیه می گردد و معمولا از گوشت خوک درست می گردد. در شهرهای کوچک آلمان اصلا تعجب نکنید اگر در منوی یک رستوران تنها گزینه انتخابی شما سوسیس و گوشت بود، چون این غذا به طور عجیبی در این کشور پرطرفدارست! در این کشور نان های مختلفی با طعم هایی متفاوت وجود دارد که معمولا به شکل های مختلفی تهیه می شوند و اسم های متفاوتی دارند.

ارزش ها در آلمان

به طور کلی، آلمانی ها تمایل دارند که بین ارزشهای مسیحی سنتی و نگرش مترقی، لیبرال و فراگیر تعادل برقرار نمایند.

آلمان از بسیاری جهات می تواند یک جامعه مدرن و پیشرفته تلقی گردد. این کشور دارای بعضی از پیشرفته ترین سیاست­ها در حوزه برابری جنسیتی، حقوق دگرباش­ها (LGBT) و مهاجران است. در سالهای اخیر، سیاست هایی برای ورود مهاجران بیشتر به این کشور به وجود آمده است، زیرا بیشتر آلمانی ها مزایای یک جامعه چندفرهنگی را درک نموده­اند.

75٪ از جمعیت آلمان ساکنان شهری هستند و در این مناطق شهری است که لیبرال ترین نگرش ها نسبت به همجنسگرایی، برابری جنسیتی و پناهندگان دیده می گردد.

مردم آلمان به طور سنتی از ارزش های خانوادگی محکمی برخوردارند، و حتی امروزه نیز می توانید چندین نسل از یک خانواده را پیدا کنید که در نزدیکی هم زندگی می نمایند. آلمانی ها کاملاً خوش برخورد هستند و بیشتر آنها با همسایگان خود آشنا می شوند و ارتباط برقرار می نمایند- البته در تمام شهرها و نه فقط در شهرهای کوچکتر.

ده ها سال است که آلمان تعهد خود را نسبت به انرژی های تجدید پذیر و حفاظت از محیط زیست نشان داده است و مدتهاست که در صدر فن آوری های جدید برای یاری به جنگ علیه سوخت های فسیلی، انتشار CO2 و آلودگی قرار گرفته است و سیستم اختصاصی بازیافت زباله آن یکی از دقیق ترین­ها در دنیا محسوب می گردد.

آداب و رسوم آلمان | سطل های زباله

اولین چیزی که باید هنگام ورود به آپارتمان جدید خود در آلمان آنالیز کنید، سطل های زباله است. باید نحوه تفکیک زباله در خانه را یاد بگیرید و هر نوع زباله را در سطل مخصوص خود قرار دهید. باید مطمئن شوید که همه چیز به درستی بازیافت می گردد.

سبک کار و زندگی آلمانی

بیشتر آلمانی­ها نه برای زندگی کار می نمایند و نه برای کار زندگی می نمایند.

اما بسیاری از آنها می دانند که می توان از هر دوی این­ها لذت برد.

متوسط هفته کاری در آلمان حدود 35-40 ساعت است که یکی از کمترین ها در اروپا محسوب می گردد. با این حال، بهره وری بالا است، در محل کار، بیشتر آلمانی ها خوب کار می نمایند و هنگامی که در محل کار نیستند، طیف وسیعی از فعالیت های اوقات فراغت و سرگرمی ها را انجام می دهند. مانند: بازی­های روی تخته.

آداب و رسوم آلمان | مسافرت

بسیاری از آلمانی ها علاقه زیادی به سفرهای بین المللی دارند و گذراندن تعطیلات در خارج از کشور بخش مهمی از سبک زندگی آن­ها است. در حقیقت، سرانه سفرهای بین المللی در آلمان از هر کشور دیگری در اروپا بالاتر است.

عظیمترین مقاصد تعطیلات برای آلمانی ها، ایتالیا، اسپانیا و اتریش است، اما از آنجا که این کشور 9 مرز زمینی مشترک با سایر کشورها دارد، سفر به اروپا از آلمان بسیار آسان است.

ورزش

ورزش از نظر مشارکت و همچنین تماشاچی یک عنصر جدایی ناپذیر در جامعه آلمان است. یک سوم کل ساکنان آلمان عضو یک باشگاه یا سازمان ورزشی هستند و صدها هزار نفر هر هفته فوتبال، هاکی روی یخ و هندبال تماشا می­نمایند.

آداب و رسوم آلمان | لباس های سنتی

لباس سنتی در آلمان شامل Lederhosen است، لباسی که قبلاً توسط مردان روستایی که به طور سنتی کار مزرعه یا کار دستی انجام می دادند پوشیده می شد. شلوارهای کوتاه تا زانو همراه با بند که روی یک پیراهن آستین کوتاه پوشیده می شد، Lederhosen به طور سنتی با فرهنگ باواریایی و تیروئالی در ارتباط است.

لباسهای سنتی آلمانی برای خانم ها شامل Dirndl است، لباسی که از یک سینه بند، روپوش بدون آستین و دامن کامل ساخته می گردد. پیراهن زیر آن معمولاً کم برش است و با آستین های پفی کوتاه دوخته می گردد. امروزه این لباس ها دیگر توسط کارگران مزرعه استفاده نمی گردد، بلکه توسط برگزار نمایندگان و مهمانان جشنواره های نوشیدنی پوشیده می شوند.

منبع: الی گشت

به "همه آن چیزی که باید درباره آداب و رسوم مردم آلمان بدانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه آن چیزی که باید درباره آداب و رسوم مردم آلمان بدانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید