روسیه درحال استقرار بالگردهای خود در پایگاه های پیشین آمریکا در سوریه است

به گزارش وبلاگ بهروز، ایرنا نوشت: پایگاه خبری مسکو تایمز به نقل از خبرگزاری رویترز و با استناد به شبکه تلویزیونی وزارت دفاع روسیه با عنوان زوزدا اعلام کرده است که روسیه در حال استقرار بالگرد و نیرو در پایگاه های پیشین آمریکا در شمال سوریه است، حال آنکه رسانه های روسی یک ماه پیش این خبر را اعلام کرده بودند.

روسیه درحال استقرار بالگردهای خود در پایگاه های پیشین آمریکا در سوریه است

براساس این گزارش که امروز جمعه منتشر شد، وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که روسیه بالگردها و سربازان خود را در پایگاه های خالی آمریکا در شمال سوریه فرود آورده است.

به نظر می رسد سربازان روسی در پایگاه هوایی سوریه در شمال استان حلب در نزدیکی مرز با ترکیه در حال فرود آمدن هستند.

در ادامه این خبر گفته شد: این اقدام پس از آن صورت می گیرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته به طور ناگهانی دستور خروج نیروهای آمریکایی از بخش هایی از سوریه را صادر کرد.

به نقل از رسانه وزارت دفاع روسیه همچنین گفته شده است که از مراکز جدید استقرار نیروهای روسی برای توزیع کمک های بشردوستانه برای ساکنان محلی استفاده خواهد شد.

گفتنی است، 30 مهرماه امسال رسانه های روسی از استقرار چندین بالگرد نیروی هوافضای روسیه در یک پایگاه هوایی در استان رقه که به تازگی نیروهای آمریکایی آن را ترک کردند، خبر دادند.

خبرگزاری دولتی تاس در این باره گزارش داده بود: بالگردهای نیروی هوافضای روسیه در پایگاه نظامی الطبقه در استان رقه فرود آمدند.

پایگاه الطبقه در سال 2014 به اشغال تروریست های داعشی درآمد و در سال 2017 نیروهای دمکراتیک سوریه این پایگاه را تصرف کرده و سپس به نیروهای آمریکایی تحویل دادند.

در گزارش تاس به نقل از یک مقام نظامی ارشد سوری گفته شد: در زمان حاضر اماکن تخریب شده پایگاه الطبقه برای ترمیم بررسی می شود و تجهیزات منهدم شده این پایگاه از آن خارج و باند پرواز آن هم در حال ترمیم است.

آمریکا تا یک ماه پیش حدود 19 پایگاه نظامی در سوریه داشت اما ترامپ به یکباره خاطرنشان کرد که نظامیان آمریکا باید سوریه را ترک کنند.

مدتی پس از کاهش پایگاه های آمریکا در سوریه، ترامپ حرف خود را پس گرفت و خاطرنشان کرد: حضور سربازان آمریکایی در برخی مناطق سوریه درآمد زا است و آنها برای حفاظت از میادین نفتی شمال سوریه به برخی از مناطق بازخواهند گشت.

روسیه و سوریه آمریکا را به راهزنی بین المللی متهم کرده اند چرا که روس ها با ارایه شواهد و مدارک نشان داده اند نظامیان آمریکایی در حال قاچاق نفت از سوریه به خارج از این کشور هستند و نفت را به شرکت های سوری در غرب می فروشند، آمریکا هم نه تنها این خبرها را تکذیب نکرد بلکه از منفعت آن برای ایالات متحده گفت.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در واکنش خاطرنشان کرد: آمریکا با درآمد حاصل از فروش نفت سوریه، از گروه های مسلح وفادار به خود حمایت می کند.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیزگفت: آمریکا ماهانه بیش از 30 میلیون دلار نفت استخراج می کند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "روسیه درحال استقرار بالگردهای خود در پایگاه های پیشین آمریکا در سوریه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه درحال استقرار بالگردهای خود در پایگاه های پیشین آمریکا در سوریه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید