شهری که قدیمی ترین ساعت زنده جهان را در خود جای داده است!

به گزارش وبلاگ بهروز، پراگ شهر آثار هنری مدرن، قدیمی ترین سیستم پستی جهان و قدیمی ترین ساعت نجومی زنده است.

شهری که قدیمی ترین ساعت زنده جهان را در خود جای داده است!

پراگ بزرگ ترین شهر و مرکز جمهوری چک است. این شهر تاریخی پر است از جاذبه ها دنیاگردی تاریخی، فرهنگی و طبیعی که در نوع خود بسیار منحصربه فرد هستند و این شهر را در سراسر دنیا بر سر زبان ها انداخته اند. برای آشنایی با جاذبه های دنیاگردی شهر پراگ مطلب ما را در وبلاگ بهروز دنبال کنید.

تاریخچه

شهر پراگ در قرن 9 میلادی از طریق شاهزاده بورژیوی یکم که در آن زمان قلعه خود را در نزدیکی رودخانه ولتاوا ساخته بود، تاسیس شد. این شهر از نظر معماری و هنری بسیار اهمیت دارد. متاسفانه در سال 1689، پراگ به علت آتش سوزی سوخت و نابود شد. ولی مردم به تدریج آن را بازسازی کردند. در زمان قدیم این منطقه دارای 4 قسمت به نام های شهر تازه، شهر قدیم، منطقه قلعه و سمت کوچک بود. به تدریج با گذشت زمان در سال 1784 این چهار قسمت به هم پیوستند و شهر پراگ را به وجود آوردند.

اگر به این دست مطالب علاقه مند هستید مطلب 5 جاذبه دنیاگردی آمریکا که نباید از دست دهید! را هم بخوانید.

جاذبه های دنیاگردی شهر پراگ

ساعت شگفت انگیز نجومی پراگ

ساعت نجومی پراگ، واقع در بافت قدیمی شهر، یکی از جاذبه های مهم دنیاگردی این منطقه به شمار می رود که با افسانه هایش، از نقاط مهم دیدنی کشور چک به شمار میرود. این ساعت قدیمی ترین ساعت دنیا است که همچنان در حال کارکردن است. رأس هر ساعت، صدها دنیاگرد از کل دنیا با دوربین هایی آماده روبه روی ساختمان شهرداری قدیمی جمع می شوند تا نمایش مکانیکی قرون وسطایی ساعت نجومی که یکی از شگفتی های دنیا به شمار می رود را دیدن کنند. ساعت نجومی پراگ که به مدت 600 سال جزو بزرگ ترین گنجینه های شهر محسوب می شد، هنوز هم مردم را به وجد می آورد. نمایش پیکره های متحرک و تصویرسازی زمان در این ساعت باعث شده ادعا کنیم که هیچ وسیله زمان سنج دیگری در دنیا به این خوبی نمی تواند زمان را نشان دهد.

کلیسای ویتوس مقدس

ساخت این کلیسای باشکوه تقریبا 600 سال به طول انجامید. این بنای بزرگ درون قلعه پراگ در قسمت شیب دار جای گرفته است و در ساخت آن از سنگ های باستانی استفاده شده است. در درون کلیسا آرامگاه سنت جان نپوموک (St John of Nepomuck) به سبک باروک و از جنس نقره را خواهید دید. همچنین هنرهای نوین شیشه های رنگ آمیزی شده و موزائیک قرن 14 میلادی و آرامگاه سنت وِنسِسلاس و چارلز چهارم، پادشاه بوهم چکی و امپراتوری مقدس روم در این کلیسا قرار دارند.

برج باروت

برج باروت یکی از دروازه های اصلی شهر قدیمی است که در قرن 11 میلادی احداث شده است. در طول قرن 17 میلادی، از این دروازه به عنوان محلی برای انبار کردن باروت استفاده می شد و به همین علت این دروازه را برج باروت می نامند.

کاخ پراگ

کاخ معروف پراگ بر فراز شهر قرار گرفته است که درون آن مجموعه ای بزرگ از دیگر جاذبه ها به چشم می خورد. ساختمان های درون این کاخ قدمتی طولانی دارند و می توان به مجموعه ای از یک قصر سلطنتی، یک کلیسای جامع و سه کلیسا، یک کاخ پادشاهی، یک صومعه، برج های دفاع، اصطبل های سلطنتی، یک راستا باریک که صنعتگران و پیشه وران در آن کار می کردند و باغ های با عظمت اشاره کرد. این کاخ با عظمت مکان دفن پادشاهان و امپراطورها است.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دنیاگردی سری هم به علاقه مندان به دنیای خودرو حتما از این جاذبه دنیاگردی دیدن کنند! بزنید.

منبع: پیام دلتا

به "شهری که قدیمی ترین ساعت زنده جهان را در خود جای داده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهری که قدیمی ترین ساعت زنده جهان را در خود جای داده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید