عجیب ترین اقدامات مردم قدیم دنیا برای زیبایی!

به گزارش وبلاگ بهروز، در گزارش زیر به مثال های عجیب و غریب و غیرمعمول خواهیم پرداخت که مردم برای جذابیّت بیشتر آن را انجام می دادند.

عجیب ترین اقدامات مردم قدیم دنیا برای زیبایی!

به گزارش، هنوز چهره و ظاهر برای مردم مهم است، اما به نظر می رسد بعضی از مردم در پرداختن به چهره هایشان و تبعیّت از مد و سنت های مرتبط با آن بسیار مبالغه می نمایند.

در این گزارش به نمونه های عجیب و غریب و غیرمعمول خواهیم پرداخت که مردم برای جذابیّت بیشتر آن را انجام می دادند.

همه ما می دانیم که قند و شکر به دندان ها آسیب می رساند، در قرن هجدهم فقط خانواده های ثروتمند می توانستند هزینه شیرینی جاتی مثل مربا و شیرینی را بپردازند، به همین دلیل بعضی از مردم دندان هایشان را سیاه می کردند تا نشان دهند که ثروتمند هستند و بر اثر خوردن مواد قندی به این حالت دچار شده اند.

بعضی از زن ها به اندازه کافی خوش شانس بودند و به طور طبیعی کمر های باریک داشتند، این ویژگی از زیبایی های زنان به شمار می رفت، و در دوران ویکتوریایی زنان از کمربند هایی برای کمرباریک شدن استفاده می کردند، حتی بعضی از آن ها، استخوان هایشان را برمی داشتند.

اگر بخواهیم نگاه منصفانه ای داشته باشیم باید بگوییم که این فقط زنان نیستند که به خاطر مد متحمّل رنج و دردسر می شوند، در اواخر قرن بیستم یقه های مردانه عجیب و غریبی مد شده بود که فقط نجیب زادگان این مدل یقه را انتخاب می کردند، این نوع یقه شاید چندان مهم نباشد، اما بعضی گزارش ها حاکی از آن بود که مردانی بر اثر این یقه ها جان خود را از دست داده بودند.

بستن پا ها در چین و در قرن دهم رواج پیدا کرد؛ امپراتور لی یو از رقاصه خود خواست تا پاهایش را به شکل ماه ببندد و روی نوک انگشتانش برقصد، این امر مورد توجه امپراتور نهاده شد و رقاصه های دیگر نیز برای جلب نظر امپراتور همین کار را انجام دادند و بستن پا ها در این دوران به اوج محبوبیت خود رسید تا جایی که تا شروع قرن نوزدهم 40 تا 50 درصد از زنان پاهایشان به این شکل بود و همه زنان طبقه های بالای جامعه صدر در صدشان این کار را انجام می دادند، این حرکت آنقدر مهم بود که دخترانی با پا های عادی شانس کمی برای ازدواج داشتند.

بسیاری از مردم بر این باورند که حمام گِل و لای برای پوست، مفصل و عضلات بسیار مفید است؛ یونانی ها و رومی های باستان در دریافت حمام گل و لای بسیار افراط می کردند و بر این باور بودند که تولیدات ثانویه حیوانات، خواص ضد پیری دارند و یکی از رایج ترین روش های دستیابی به زیبایی، استحمام در مخلوطی از گل و فضولات تمساح بود.

منبع: تابناک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عجیب ترین اقدامات مردم قدیم دنیا برای زیبایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین اقدامات مردم قدیم دنیا برای زیبایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید