ماجرای اختلاس 3.5 میلیاردی در بوشهر چه بود؟ ، اعضای باند اختلاس دستگیر شدند

به گزارش وبلاگ بهروز، فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک باند چهار نفره اختلاس به وسیله سندسازی در پروژه های دولتی در بوشهر شناسایی شد که تاکنون به 3 و نیم میلیارد ریال حیف و میل بیت المال اعتراف نموده اند.

ماجرای اختلاس 3.5 میلیاردی در بوشهر چه بود؟ ، اعضای باند اختلاس دستگیر شدند

ایسنا نوشت: سردار خلیل واعظی با اعلام این خبر گفت: پلیس به وسیله تماس های مردمی آگاه شد در یک سازمان دولتی به وسیله سندسازی و دستکاری در اعداد و ارقام پروژه ها، بیت المال مورد حیف و میل قرار می گیرد.

وی اعلام کرد: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی استان تیمی مجرب از کارآگاهان مبارزه با جرایم مالی طی چند ماه تحقیقات میدانی و آنالیز های تخصصی زوایای پنهان این اقدامات مجرمانه را روشن کردند.

فرمانده انتظامی بوشهر اظهار کرد: در تحقیقات کارآگاهان پلیس معین شد در سال های 93 و 94 در اجرای پروژه های عمرانی در دو شهر شمالی استان گروهی متقلب با سند سازی، ثبت ارقام غیر واقعی هزینه نمودها، تغییر در حجم خاکبرداری، خاک ریزی و فاصله محل خاک، حقوق بیت المال را به نفع خود تضییع نموده اند.

وی با بیان اینکه بعضی از کارکنان خدوم و مسئولیت شناس شاغل در این پروژه ها که پس از اطلاع از اقدام مجرمانه مدیران پروژه، موضوع را به وسیله حراست و مدیران ارشد این دستگاه اجرایی اطلاع رسانی نموده بودند با تهدید به اخراج یا جابجایی محل خدمت مجبور به سکوت می شدند اعلام کرد: در آنالیز اسناد و مدارک دو پروژه، در یکی از آنها 95 میلیون تومان و در دیگری 250 میلیون تومان اختلاس و جعل سند اثبات شده است.

سردار واعظی از دستگیری چهار نفر در این رابطه اطلاع داد و اعلام کرد: یکی از افراد دستگیر شده از کارکنان رسمی دولت و 3 نفر دیگر از مهندسین و مشاوران پروژه های مرتبط با این اداره دولتی هستند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پیش بینی می گردد میزان اختلاس و تعداد متهمان این پرونده به دو یا سه برابر آنچه تاکنون اثبات شده است افزایش یابد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ماجرای اختلاس 3.5 میلیاردی در بوشهر چه بود؟ ، اعضای باند اختلاس دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای اختلاس 3.5 میلیاردی در بوشهر چه بود؟ ، اعضای باند اختلاس دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید