مصر 3 - ایران یک ، شکست غیرمنتظره والیبال ایران در دومین بازی خود در جام جهانی

به گزارش وبلاگ بهروز، تیم ملی ایران در دومین مسابقه خود در جام جهانی والیبال با نتیجه سه بر یک مقابل مصر شکست خورد.

مصر 3 - ایران یک ، شکست غیرمنتظره والیبال ایران در دومین بازی خود در جام جهانی

تیم ملی والیبال ایران از ساعت 5:30 امروز به وقت تهران، در دومین بازی خود در جام جهانی والیبال به مصاف مصر رفت. ست اول این بازی با امتیاز 25 بر 22 به سود ایران رقم خورد اما مصر در ست های دوم، سوم و چهارم به پیروزی 26 بر 24، 25 بر 18 و 26 بر 24 رسید تا برنده بازی باشد.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب سعید معروف، پوریا یلی، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، علی اصغر مجرد، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور به میدان فرستاد. ترکیب ایران نسبت به بازی دیروز مقابل روسیه، 2 تغییر داشت و یلی و فیاضی جانشین امیر غفور و فرهاد قائمی شدند.

ایران که دیروز هم مقابل روسیه شکست خورده بود، آغاز مایوس کننده ای در جام جهانی داشت. شاگردان کولاکوویچ از ساعت 5:30 جمعه در سومین بازی خود باید به مصاف کانادا بفرایند.

ست اول (ایران 25 - مصر 22)

بازیکنان ایران با عملکرد خوبی که در دریافت توپ داشتند، توپ را به خوبی در اختیار معروف می گذاشتند تا او برنامه های متنوعی را در خط حمله به کار بگیرد. شاگردان کولاکوویچ در ست اول در حمله برتری محسوسی بر حریف داشتند و 17 امتیاز از این بخش گرفتند. عبادی پور و فیاضی دو دریافت کننده ایران بیشترین سهم را در کسب امتیازات ست اول داشتند و در کنار هم 11 امتیاز به دست آوردند.

ست دوم (ایران 24 - مصر 26)

برخلاف ست اول، در این ست مصری ها عملکرد بهتری در حمله داشتند. توپ گیری در این تیم به خوبی انجام می شد و درپی آن، موفقیت بالایی در استفاده از توپ های برگشتی داشتند. در مقابل تیم ایران، در حمله اشتباهات زیادی داشت و بارها در سد دفاع روی تور حریف گرفتار شد. در اواخر بازی هم درحالی که ایران 24 بر 22 پیش بود، در نهایت این مصر بود که دو امتیاز عقب افتاده را جبران کرد و به پیروزی رسید.

ست سوم (ایران 18 - مصر 25)

از ابتدای این ست مسعود غلامی به جای شفیعی در ترکیب ایران قرار گرفت. مصر ست سوم را درخشان آغاز کرد و در دفاع و سرویس و حمله عملکرد بسیار خوبی داشت. در امتیاز 7 بر 3 کولاکوویچ درحالی نخستین وقت استراحت خود را درخواست کرد که از ابتدای ست از سه امتیاز ایران، دوتای آن با اشتباه سرویس مصر کسب شده بود و خود بازیکنان فقط یک امتیاز گرفته بودند. پس از این وقت استراحت، جواد کریمی به جای معروف وارد زمین شد. در ادامه، قائمی هم جای فیاضی را گرفت. با تغییراتی که کولاکوویچ ایجاد کرد شرایط تاحدی عوض شد ولی مصری ها نه تنها با چنگ و دندان از برتری چهار امتیازی خود دفاع می کردند بلکه فاصله را بیشتر و بیشتر هم کردند. در اواخر ست سوم هم مصر عملکرد درخشانی داشت. این تیم در سرویس، حمله و دفاع روی تور به طور کامل برتر از ایران بود و خیلی راحت هم پیروز شد. احمد صلاح پشت خط زن و کاپیتان باتجربه مصر عملکرد فوق العاده ای در این ست داشت.

ست چهارم (ایران 24 - مصر 26)

از آغاز ست چهارم، معروف و فیاضی به جای خود برگشتند. به نظر می رسید که شرایط در این ست متفاوت است. ایران با دریافت های خوب و عملکرد بهتر در حمله، از حریف پیش افتاد و حتی فاصله را تا چهار امتیاز هم پیش انداخت اما مانند دو ست قبل، دوباره مصر احیا شد و با عملکرد درخشان در دفاع و حمله و البته تکیه بر اشتباهات متعدد بازیکنان ایران، در امتیاز 20 به ایران رسید و سپس 21 بر 20 هم پیش افتاد. در این امتیاز کولاکوویچ وقت استراحت گرفت تا فرایند امتیازات پیاپی مصر را متوقف کند اما او و شاگردانش بسیار ناآماده و پراشتباه بودند و مانند ست دوم، درحالی که 24 بر 23 پیش بودند و در آستانه پیروزی قرار داشتند، ست را به حریف خود واگذار کردند.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی ایران در جام جهانی 2019 والیبال

سه شنبه 9 مهر ساعت 8:30، ایران 1 - روسیه 3

چهارشنبه 10 مهر ساعت 5:30، ایران 1 - مصر 3

جمعه 12 مهر ساعت 5:30، ایران - کانادا

شنبه 13 مهر ساعت 11:30، ایران - استرالیا

یکشنبه 14 مهر ساعت 8:30، ایران - برزیل

چهارشنبه 17 مهر ساعت 12:30، ایران - آمریکا

پنجشنبه 18 مهر ساعت 8:30، ایران - تونس

جمعه 19 مهر ساعت 5:30، ایران - آرژانتین

یکشنبه 21 مهر ساعت 13:50، ایران - ژاپن

دوشنبه 22 مهر ساعت 9:30، ایران - ایتالیا

سه شنبه 23 مهر ساعت 7، ایران - لهستان

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از 9 تا 23 مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما ژاپن برگزار می شود. 12 تیم حاضر در این مسابقات به صورت دوره ای به مصاف هم می فرایند.

میزبانی جام جهانی والیبال به غیر از دو دوره اول که در لهستان و آلمان شرقی برگزار گشت، به صورت دائمی به عهده ژاپن واقع شده است. روسیه با 6 طلا، 2 نقره و 2 برنز پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات محسوب می شود.

ایران تا کنون سه بار در جام جهانی والیبال شرکت کرده است. تیم ملی والیبال ایران در سال 1991 یازدهم، در جام جهانی 2011 نهم و در سال 2015 هشتم شد.

منبع: انتخاب

به "مصر 3 - ایران یک ، شکست غیرمنتظره والیبال ایران در دومین بازی خود در جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر 3 - ایران یک ، شکست غیرمنتظره والیبال ایران در دومین بازی خود در جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید