میمون بازیگوش طعمه یک ببر شد

به گزارش وبلاگ بهروز، گروهی از میمون های بازیگوش از حمله یک ببر که در کمین برای شکار آن ها نشسته بود غافلگیر شدند. این اتفاق در پارک ملی بانداوگار استان مادیاپرداش رخ داد.

میمون بازیگوش طعمه یک ببر شد

به گزارش وبلاگ بهروز، نارایان مالو، 39 ساله که شاهد این مشاهده بسیار نادر بود می گوید: ما در نزدیکی چاله ای منتظر بودیم، در حالی که گروهی از میمون های لنگور در اطراف آن دراز کشیده بودند و روز خود را می گذرانند. آن ها اغلب برای نوشیدن آب به این چاله ها رفت و آمد می نمایند و انواع غذای موجود در مجاورت را مصرف می نمایند.

میمون های لنگور موجودات درختی هستند که بیشتر وقت خود را در درختان می گذرانند. آن ها نه تنها از درختان به عنوان پناهگاه امن بلکه به عنوان وسیله ای برای تغذیه نیز استفاده می نمایند. رژیم غذایی میمون های لانگور عمدتاً از برگ ها و گاهی اوقات مواد معدنی زمین تشکیل می گردد.

این چاله آب خاص مکان بازدید مکرر یک ببر خاص است. ما در پی او بودیم، اما انتظار زیادی نداشتیم، زیرا میمون ها از قبل حضور داشتند و آن ها بسیار آرام به نظر می رسیدند.

ببر ها با وجود جثه و توده بدنی بزرگشان در خصوص استتار بسیار مجهز هستند. زمین انبوه جنگلی مکان های ایده آلی برای مخفی شدن این گربه ها است.

سپس از گوشه چشمم متوجه حرکت خفیفی شدم. پس از بازرسی بیشتر، شاد شدم که دیدم ببر مورد نظر آنجاست. او به خوبی پوشیده شده بود و زیر شاخ و برگ هایی که حفره آب را احاطه نموده بود پنهان شده بود. امیدم به اقدامی نبود، اما با این وجود، خودم را آماده کردم و وسایلم را آماده کردم.

در کمترین زمان، ببر به یک میمون بی خبر هجوم آورد و آن را شکار کرد. سپس ببر جایزه خود را داخل بوته زار برد و آغاز به خوردن میمون کرد.

ببر ها شکارچیانی خبره هستند و از هر فرصتی نهایت استفاده را خواهند برد. شکار ببر ها معمولاً تحت پوشش تاریکی انجام می گردد. با این حال، اگر فرصتی فراهم گردد، در نور روز شکار خواهند کرد.

هنگامی که میمون آشکار شد، کل جنگل با زوزه و جیغ میمون های گیج طنین انداز شد. این برای لحظه ای کوتاه ادامه یافت و سپس، گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است، کل جنگل به سکوت بازگشت.

منبع: فرارو

به "میمون بازیگوش طعمه یک ببر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میمون بازیگوش طعمه یک ببر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید