نقطه عجیب دیده روی خورشید چیست؟

به گزارش وبلاگ بهروز، گرچه خرس های آبی موجوداتی مقاوم اند، اما نمی توانند روی خورشید زنده بمانند که دمای آن به پنج هزار درجه سانتی گراد می رسد.

نقطه عجیب دیده روی خورشید چیست؟

نقطه ای سیاه روی عکس هایی که از ماموریت خورشید به زمین فرستاده شده باعث شد بعضی باور کنند یک خرس آبی روی این ستاره بزرگ شعله ور دیده شده است. خرس های آبی جانورانی میکروسکوپی اند که می توانند تا سی سال بدون آب و غذا زندگی و تا دمای 150 درجه سانتی گراد را تحمل کنند.

احتمال این وجود دارد که چنین جانورانی در حال حاضر هم روی ماه وجود داشته باشند که از طریق سقوط و برخورد ماهواره ها به آن جا منتقل شده اند.

تصاویر گرفته شده توسط ماهواره مدارگرد خورشیدی چیزی را نشان می دهد که شبیه یک جانور کوچک است. مدارگرد خورشیدی هم چنین عکس هایی از آتش های کوچکی که شعله های کوچک خورشیدی و در سراسر لایه بیرونی جو خورشید پخش بودند و تصاویری از میدان مغناطیسی پشت خورشید را که تا به حال دیده نشده بود گرفته است.

دیوید برگمانز، مدیر تحقیقات مدارگرد خورشیدی و رئیس سرویس علوم مرکز ارزیابی داده های تاثیرات خورشیدی در رصدخانه سلطنتی بلژیک در مصاحبه ای خبری درباره این تصاویر گفت: محققان تصویر این شکل را که انگار می خزد در چند عکس مشاهده کرده اند.

به این شی به عنوان یک خرس آبی کوچک و آزمایش زیستی فرای جو زمین اشاره شده است.

آن طور که در نشریه لایو ساینس گزارش شده او ادامه داد: اما در واقع این نقصی در سنسور دوربین عکاسی است. در تصاویر بعدی که ما بیشتر روی ترمیم این نقص فنی کار خواهیم کرد احتمالا از عکس ها حذف شده است و برای تصویرانگاری آن منطقه از پیکسل های مجاور استفاده می شود. اما در حال حاضر هنوز به وضوح قابل مشاهده است.

گرچه خرس های آبی موجوداتی مقاوم اند، اما نمی توانند روی خورشید زنده بمانند که دمای آن به پنج هزار درجه سانتی گراد می رسد.

در رابطه با زندگی در فضا هم امروزه در مقایسه با گذشته مکان های بیشتری مناسب تشکیل حیات تشخیص داده شده اند، اما قمر انسلادوس [ششمین ماه بزرگ زحل]و قمر اروپا [از ماه های مشتری]به عنوان هدف های اصلی بعدی برای تحقیق درباره زندگی در فضا تعیین شده اند.

این بدان خاطر است که اقیانوس های عمیقی سطح آن ها را می پوشاند که به باور دانشمندان حائز شرایط لازم برای تشکیل حیات است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "نقطه عجیب دیده روی خورشید چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقطه عجیب دیده روی خورشید چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید