هشدار مهم یک مقام مسئول درباره امحای صحیح پسماندهای کرونا

به گزارش وبلاگ بهروز، مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه قوانین مشخصی برای جمع آوری و امحای پسماندهای عفونی بیمارستانی وجود دارد، تاکید کرد: لازم است که این قوانین در بیمارستان هایی که برای درمان مبتلایان به کروناویروس در نظر گرفته شده است با دقت بیشتری اجرایی شود.

هشدار مهم یک مقام مسئول درباره امحای صحیح پسماندهای کرونا

به گزارش وبلاگ بهروز به نقل از ایسنا، حسن پسندیده با اشاره به اینکه بر اساس منابع تولیدکننده پسماند، شیوه های مختلفی برای مدیریت آن ها پیش بینی شده است، اظهار کرد: برای مثال دستور العمل های مشخصی در زمینه جمع آوری و امحای پسماندهایی که در انتقال بیماری ها و عفونت ها تاثیرگذار هستند، وجود دارد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت نیز ضوابط مشخصی برای ضدعفونی کردن تجهیزات و بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی دارد، شرح داد: نظارت بر حسن اجرای این ضوابط در بیمارستان ها و مراکز درمانی بر عهده این وزارتخانه است.

ابزارهایی که برای مبتلایان به کروناویروس مورد استفاده قرار می گیرند به دلیل آنکه می توانند سبب انتقال ویروس شوند جزو پسماندهای عفونی قلمداد می شوند.

مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست شرح داد: وزارت بهداشت و مراکز درمانی موظف هستند که تمهیدات لازم را برای عدم انتشار آلودگی آن ها به محیط بیرون اتخاذ کنند.

پسندیده اضافه نمود: چهار دسته پسماند اصلی اعم از پسماندهای عفونی، پسماندهای تیز و برنده، پسماندهای شیمیایی و دارویی و پسماندهای عادی در بیمارستان ها تولید می شود. برای مدیریت تمام این پسماندها و با توجه به اثری که روی محیط زیست دارند، الزاماتی در مراحل جمع آوری، نگهداری، حمل و نقل، بی خطرسازی و امحا وجود دارد.

مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست در انتها تاکید کرد: توصیه ما به کارکنان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی این است که باتوجه به نوع ویروس کرونا ضوابطی که پیش از این برای مدیریت پسماندهای عفونی وجود داشته است را با دقت و تدابیری بیشتری اجرایی کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار مهم یک مقام مسئول درباره امحای صحیح پسماندهای کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مهم یک مقام مسئول درباره امحای صحیح پسماندهای کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید