سلامتی و پزشکی

مطالبات 12 گانه بازنشستگان از دولت

خبرنگاران : کانون عالی کارمندان بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی، مطالبات 12گانه بازنشستگان تامین اجتماعی از دولت آینده را خاطرنشان کرد.

6 مرداد 1400

حیوانات منقرض شده در 100 سال اخیر

انسان ها از گذشته تا به حال با شکار بیش از حد، تغییرات زیست محیطی و … دلیل اصلی انقراض حیوانات زیادی بوده اند و حال هم بسیاری از حیوانات را در خطر انقراض قرار داده اند. در این مطلب چند گونه از حیوانات منقرض شده در 100 سال اخیر را معرفی می کنیم.

5 مرداد 1400

علت نشت متادون به بازار آزاد

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: در رویه تازه مقرر شده است که تحویل متادون به مراکز ترک اعتیاد به جای معاونت های غذا و دارو به وسیله داروخانه ها انجام گردد.

27 تیر 1400

شناسایی 160 داروی تازه علیه ویروس کرونا

تیمی از دانشمندان دانشگاه کمبریج پیروز به شناسایی 160 داروی تازه شدند که می توانند در مبارزه با کووید19 موثر باشند.

22 تیر 1400

طبع گوشت اردک، مصلحات و خواص آن از نظر طب سنتی

گوشت اردک از گوشت های سفید است که جزء لذیذترین گوشت های مورد استفاده در کشورهای شرق آسیا، به خصوص چین محسوب می شود. چین همچنین بزرگ ترین تولیدکننده این گوشت در سرتاسر جهان است. طبع گوشت اردک و طعم لذیذ آن باعث شده تا علاوه بر یک خوراک خوشمزه، کاربردهای...

20 تیر 1400

فال روزانه دوشنبه 24 مهر 1396

فال روزانه دوشنبه 24 مهر 1396، فال امروز، فال روز تولد، فال متولدین مهر، فال متولدین آبان، فال متولدین آذر، فال متولدین دی، فال متولدین بهمن

17 تیر 1400

تورم زدایی در 100 روز اول

چندسالی است که گزارش صدروزه رئیس جمهوری جدید در جامعه جا افتاده و به گونه ای موجب تغییر ذائقه شهروندان شده است. هر دولتی که روی کار بیاید و هر فردی بر مسند ریاست جمهوری بنشیند، آنان انتظار دارند در صدمین روز قبول مسئولیتش گزارشی پروپیمان از کارهایی...

16 تیر 1400

ضرب و شتم مرد سیاه پوست بی خانمان در سن دیگو به دست پلیس

در ویدئویی که یک شاهد عینی منتشر نموده، ماموران پلیس شهر سن دیگو در کالیفرنیا به شکلی وحشیانه یک بی خانمان رو مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس او را بازداشت می نمایند.

5 تیر 1400

فیلمنامه نویس معروف بر اثر ایست قلبی درگذشت

خبرنگاران : نویسنده مجموعه های تلویزیونی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

4 تیر 1400

وزیر بهداشت: وارد فاز جدید بیماری شده ایم، مشاهده ویروس هندی در چند استان

خبرنگاران : وزیر بهداشت با اشاره به کم لطفی هایی که بعضا متوجه کادر بهداشت و درمان کشور می گردد، گفت: مدافعان سلامت ما قبل از شروع واکسیناسیون هم بی سپر تن به آتش کرونا زدند.

27 خرداد 1400

بقایای انسان ها در خمره های بزرگ کشف شد

گورستان تاریخی شامل 40 قبر در جزیره کُرس فرانسه درحالی کشف شده است که در آن بقایای انسان ها در خمره های بزرگ سفالین قرار داده شده بودند. به گفته باستان شناسان هم بچه ها و هم بزرگسالان در این گورستان دفن شده اند.

18 خرداد 1400

چه ساعتی از شب نباید غذا خورد؟

یک متخصص تغذیه در این باره می گوید: یک توصیه کلی در این باره این است که باید دو ساعت پیش از به بستر رفتن خوردن غذا را متوقف کنید.

11 خرداد 1400

شرایط بهشت زهرای تهران در روز اول اردیبهشت 1400

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا یادآور شد: تهران در روز گذشته سخت ترین روز کاری خود را در طول 50 سال اخیر تجربه کرد.

6 خرداد 1400

سریال های ماورایی ایرانی؛ تجسم شیطان و احضار روح به دم دستی ترین شکل

تلویزیون برای چند سال روی دور ساختن سریال هایی با مضامین ماورایی افتاده بود و بیشتر در مناسبت هایی مثل ماه رمضان این سریال ها را پخش می کرد. آش ساختن سریال های ماورایی به قدری شور شد که هر سال کارگردانی سوژه ای با موضوع عالم غیب و تجسم شیطان و فرشته می...

1 خرداد 1400

180 هزار شغل برکت در حوزه پرورش دام سبک و سنگین

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام باعث ایجاد 180 هزار شغل در حوزه پرورش دام سبک و سنگین و تولید 30 هزار تن گوشت قرمز و 233 هزار تن شیر شده است.

28 اردیبهشت 1400

خواص درمانی گیاه مخلصه و موارد مصرف آن

خبرنگاران | سرویس سلامت - گیاه مخلصه (Matricaria parthenium) از گیاهان دارویی بومی کشورمان است که معمولا در نواحی صخره ای در سایه سنگ ها رشد می کند و نام دیگر آن بابونه گاوی است، اما نام رایج آن در کتب طب سنتی همان مخلصه است. برای آشنایی بیشتر با خواص گیاه مخلصه، طریقه...

25 اردیبهشت 1400

حداکثر ظرفیت پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان ها فراهم گردد خبرنگاران

جان بابایی در پی افزایش مراجعان سرپایی و بستری به مراکز درمانی و پیش بینی فرایند روبه رشد بیماران کووید19 پس از انتها تعطیلات و مراجعات مسافران نوروزی، در ابلاغی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی بر ضرورت مدیریت ظرفیت موجود بیمارستان ها تاکید نمود. ...

7 اردیبهشت 1400

غذاهایی که پس از انجماد هم خواص خود را حفظ می نمایند

تحقیقات مختلف نشان می دهد که ارزش غذایی بسیاری از مواد خوراکی پس از نگهداری در فریزر کاهش می یابد؛ از طرفی بعضی مواد غذایی پس از انجماد ارزش خود را حفظ می نمایند.

2 اردیبهشت 1400

پرداخت 760 میلیارد تومان تسهیلات خسارت کرونا

استاندار لرستان گفت: 760 میلیارد تومان تسهیلات جبران بخشی از خسارت های کرونا سال جاری در استان پرداخت شده است.

17 فروردین 1400

بنیاد شهید سهم خودش را از بیمارستان امام کرج دریافت خواهد نمود ، پرداخت کننده معین نیست خبرنگاران

رییس بنیاد شهید گفت: در مورد سهم بنیاد شهید از بیمارستان امام خمینی کرج جلسات متعددی برگزار شده است که قرار است انشاالله سهم بنیاد شهید تعیین گردد.

12 فروردین 1400
تعداد: (212)