هوش مصنوعی همچون یک کودک زبان یاد می گیرد!

محققان فعال در دانشگاه MIT ایالات متحده آمریکا به تازگی هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده اند که می تواند همانند یک کودک زبان جدیدی را یاد بگیرد.

هوش مصنوعی همچون یک کودک زبان یاد می گیرد!

به گزارش خبرنگاران، با توجه به گسترش و افزایش کاربرد فناوری های نوین همچون هوش مصنوعی در حوزه های مختلف نظیر تکنولوژی، خودروسازی و غیره، پژوهشگران بسیاری هم اکنون در حال بهره گیری از هوش مصنوعی به منظور توسعه خدمات، فراوری بهینه و کم هزینه تر محصولات خود هستند.

بر اساس آنچه وب سایت engadget ادعا نموده است، کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری پیشتر برآورد نموده بودند که فناوری های نوین همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی قادر خواهد بود در آینده ای نه چندان دور به طور کامل جایگزین تمامی فعالیت های انسان گردد.

حالا به نظر می رسد که رویای محققان و متخصصان هوش مصنوعی درحال شکوفایی است و به زودی به تحقق خواهد رسید، چراکه به تازگی دانشمندان فعال در دانشگاه ام آی تی (MIT) که یکی از فعال ترین دانشگاه ها و موسسات آکادمیک در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود، اعلام نموده اند هوش مصنوعی قادر خواهد بود یکی از پیچیده ترین فعالیت های مغز انسان را که یادگیری زبان مادری و زبان خارجی است، نیز انجام دهد و همانند یک نوزاد از نسل بشر، زبانی را که در محیط پیرامونش مصاحبه می گردد را فرا بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هوش مصنوعی همچون یک کودک زبان یاد می گیرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی همچون یک کودک زبان یاد می گیرد!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید