آغاز نشست شورای حکام آژانس با موضوع قطعنامه 2231

به گزارش وبلاگ بهروز، آمریکا اردیبهشت ماه 97 از توافق هسته ای ایران و 1+5 خارج شد؛ اقدامی که با محکومیت دیگر امضا کنندگان این توافق و جامعه جهانی رو به رو شد. جمهوری اسلامی ایران نیز پس از یک سال صبر راهبردی از اردیبهشت ماه 98 و در پی انجام نشدن تعهدات دیگر امضا کنندگان این توافق، اقدام به کاهش برخی تعهدات خود از جمله سطح غنی سازی طبق توافق برجام کرد.

آغاز نشست شورای حکام آژانس با موضوع قطعنامه 2231

جلسه کشورهای عضو شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ساعت 12:30 به وقت تهران آغاز شد. این نشست، به دلیل شیوع ویروس کرونا، برای نخستین بار به شکل مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گزارش سالانه سال 2019، گزارش همکاری های فنی سال 2019، نظارت و راستی آزمایی در جمهوری اسلامی ایران با توجه به قطعنامه 2231 سال 2015 شورای امنیت سازمان ملل، گزارش اجرای پادمان ها در سال 2019، اعمال پادمان ها در جمهوری دموکراتیک خلق کره، توافقنامه پادمان های پیمان عدم اشاعه با جمهوری اسلامی ایران از جمله مباحث جلسه امروز خواهند بود.

به دلیل شیوع ویروس کرونا، این جلسه غیرعلنی به صورت مجازی برگزار شده و با قرائت بیانیه رافائل ماریانو گروسی مدیر کل آژانس آغاز می شود. پیش بینی شده که گروسی ساعت 14:45 دقیقه به وقت تهران در مقر آژانس در وین حاضر شد ه و در به سوال های وبلاگ بهروز پاسخ دهد.

نشست قبلی شورای حکام روز 19 تیرماه سال گذشته برگزار گشت.

آمریکا اردیبهشت ماه 97 از توافق هسته ای ایران و 1+5 خارج شد؛ اقدامی که با محکومیت دیگر امضا کنندگان این توافق و جامعه جهانی رو به رو شد. جمهوری اسلامی ایران نیز پس از یک سال صبر راهبردی از اردیبهشت ماه 98 و در پی انجام نشدن تعهدات دیگر امضا کنندگان این توافق، اقدام به کاهش برخی تعهدات خود از جمله سطح غنی سازی طبق توافق برجام کرد.

منبع: عصر ایران

به "آغاز نشست شورای حکام آژانس با موضوع قطعنامه 2231" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز نشست شورای حکام آژانس با موضوع قطعنامه 2231"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید