شروع پیش فروش کتاب جدید یامین پور ، کاهن معبد جینجا به بازار می آید

به گزارش وبلاگ بهروز، پیش فروش کتاب جدید وحید یامین پور با عنوان کاهن معبد جینجا توسط انتشارات امیرکبیر شروع شد.

شروع پیش فروش کتاب جدید یامین پور ، کاهن معبد جینجا به بازار می آید

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ بهروز، پیش فروش کتاب کاهن معبد جینجا شامل سفرنامه و یادداشت های وحید یامین پور به ژاپن که بناست توسط انتشارات امیرکبیر منتشر و راهی بازار نشر گردد، شروع شد.

یامین پور در این کتاب 210 صفحه ای، ضمن توصیف سفرش به کشور آفتاب تابان به تامل درباره برخی واقعیت های اجتماعی و فرهنگی مردم این کشور در شرق آسیا پرداخته است.

او در مقدمه کتاب نوشته است:

ژاپن ناشناخته و جادویی قرن هاست به اصالت و افتخار شهره است و به خون سرخی که از خنجر شرافت سامورایی مغرور می چکد و به گل های فریبنده نقش بسته بر کیمونو که تن تسلیم و نجیب زنانش را می پوشاند و به قلب های مطیعی که بر خدایگان و وطن سجده می بَرد و به چشمان کشیده ظریفی که نمی توان به عمق آن راه یافت و به سکون و آرامشی که در نوشیدن چای سبز لانه نموده است.

ژاپن گاه خشمگین و خون ریز، گاه آرام و خندان، گاه سرد، چون زمهریر قلّه فوجی و گاه می دانی قلب ژاپن چیست؟ شکوفه گرم و شاعرانه آن چنان که لافکادیو هرن آن را ستود. گیلاسی کوهی که عطرش را در آفتاب صبح می گستراند اصالت، شرف و افتخار، قرن ها، چون جواهری با خنجر جنگجویان در جان معابد جینجا محافظت شد. درست همان زمان که بالزاک در باباگوری و بر شرف و اصالت فرانسوی اش گریست و تولستوی در مرگ ایوان ایلیچ ارزش های روسی اش را به خاک سپرد.

ژاپن همچنان در شعر شاعرانِ شیفته آفتاب، رؤیای رومانتیک مردانِ ستبرسنگی بادشنه ای در پهلو و زنان نازک تراش خاموش با بادبزنی پرنقش و نگار باقی بود؛ حتی پس از گگردده شدن دروازه جهنمِ غرب بر روی این باغ اصیل شرقی که شروع تغییر بود. تغییر تدریجی زمین و زمان، انسان و سیاره، آنچنانکه نیکوس کازانتزاکیس مرثیه اش را بر این تغییر خوانده و و بر آن گریسته: همراه با مسیحیت شان، اروپاییان تفنگ و سفلیس و توتون و تجارت برده شان را نیز بدین سرزمین بکر بردند. تمدن غربی ریشه های خود، بازرگانان بی انصاف، دزدان دریایی فرنگ، ربایندگان زن ها و دائم الخمر ها را همه جا گسترد.

قرن ها بعد، من در جستجوی شرف و اصالت اسطوره ای سرزمین آفتاب تابان، از ایران، از قلب کهن سرزمین عرفان، هنر و ادب ره سپرده ام؛ با این آرزوی پنهان شده در تودرتوی خاطراتم که هرچه به شرق بروی، اشعه درخشان تری از خورشید بر جانت خواهد نشست.

کاهن معبد جینجا به زودی با 210 صفحه و قیمت 35 هزار تومان به بازار نشر می آید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شروع پیش فروش کتاب جدید یامین پور ، کاهن معبد جینجا به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پیش فروش کتاب جدید یامین پور ، کاهن معبد جینجا به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید