آمریکا: برای نفت در سوریه هستیم!

به گزارش وبلاگ بهروز، ایرنا نوشت: فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه گفت نظامیان اشغالگر آمریکایی برای بهره برداری از نفت سوریه و درآمد حاصل از آن در خاک آن کشور باقی مانده اند.

آمریکا: برای نفت در سوریه هستیم!

تارنمای آمریکایی میلیتاری تایمز روز پنج شنبه گزارش کرد ژنرال کنت اف. مک کنزی در سخنانی در اندیشکده حکومتی بنیاد خاورمیانه، نفت و داعش را دو عامل حضور نظامی نیروهای آمریکایی در خاک سوریه دانست و اضافه کرد هرگونه خروج از سوریه در نهایت یک تصمیم سیاسی خواهد بود.

وی درباره خطر 10 هزار زندانی داعش در زندان های منطقه هم هشدار داد و مدعی شد نیروهای آمریکایی هنوز برای جنگ با داعش و همکاری با نیروهای دموکراتیک سوریه در آن کشور هستند.

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در غرب آسیا توضیح داد: علاوه بر این، ما برای نگهداری از تجهیزات نفتی در راستای یاری به نیروهای دموکراتیک سوریه و استفاده آنها حضور داریم و به آنها یاری می کنیم تا از این راه درآمد کسب نمایند. این درآمد می تواند در راه های مختلفی استفاده گردد که از جمله آن ادامه عملیات علیه داعش خواهد بود.

این ژنرال بلندپایه آمریکایی پیش بینی کرد: با گذشت زمان، محتمل است بشار اسد [رئیس جمهوری سوریه] به شرق کشور توجه و بر ما فشار وارد کند. ما هر اتفاقی بیفتد با آن برخورد خواهیم کرد.

مک کنزی اضافه کرد: من نمی دانم چه مدت در شرق سوریه خواهیم ماند. زمانش که برسد خارج می شویم که این یک تصمیم سیاسی خواهد بود و ما آماده اجرای آن خواهیم ماند.

ناظران می گویند دولت ترامپ برای اشغال و کنترل منابع نفتی سوریه، مبارزه با تروریسم و داعش را بهانه نموده است. رئیس جمهوری آمریکا آبان ماه سال گذشته در گردهمایی انجمن بین المللی روسای پلیس به صراحت گفته بود: ما نفت سوریه را نگه می داریم و به یاد بیاورید که ماهانه 45 میلیون دلار، پول آوری دارد.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز همسو با رئیس جمهوری ایالات متحده بر حفاظت از منابع نفتی شمال سوریه تاکید نموده و مدعی شده بود ماموریت واشنگتن تامین امنیت میادین نفتی است.

همچنین بعضی مقام های ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته اند ترامپ به موضوع نفت سوریه توجه ویژه ای دارد زیرا مهم است که داعش به آن دست پیدا نکند. ضمناً فکر نمی کنیم دست یافتن ایران یا حکومت سوریه به آن هم چیز خوبی باشد.

سوریه اقدام دولت ترامپ در این رابطه را راهزنی دانسته و آن را به صراحت خلاف حاکمیت و تمامیت ارضی و همچنین قوانین بین المللی اعلام نموده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "آمریکا: برای نفت در سوریه هستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: برای نفت در سوریه هستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید