اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار متمم سفر رئیس جمهور به بخش درمان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش وبلاگ بهروز، معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از هزار میلیارد ریال از محل اعتبار متمم سفر رئیس جمهور برای ساخت بخش سوختگی بیمارستان گچساران و یاسوج و تجهیز بیمارستان نرگسی دوگنبدان و بهمئی اختصاص یافت.

اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار متمم سفر رئیس جمهور به بخش درمان کهگیلویه و بویراحمد

کیامرث حاجی زاده معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد شامگاه آدینه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید رجایی گچساران گفت: از این مقدار اعتبار اختصاص یافته متمم سفر رئیس جمهور بیش از 500میلیارد ریال برای برای تجهیز بیمارستان نرگسی دوگنبدان و بهمئی در نظر گرفته شده که از این مقدار 300 میلیارد ریال برای بیمارستان نرگسی گچساران است.

وی اعلام کرد: بعلاوه بیش از 500 میلیارد ریال از این مقدار اعتبار برای بخش های سوختگی بیمارستان گچساران و یاسوج در نظر گرفته شده است.

حاجی زاده ادمه داد: انتظار می رود بعد از مقاوم سازی بیمارستان شهید رجایی گچساران بخش مجهز سوختگی در این واحد درمانی راه اندازی گردد.

وی گفت: با توجه به کریدور ترانزیتی گچساران و وجود صنایع بزرگ از جمله پتروشیمی، سد چم شیر، پترو پالایشگاه و ... در گچساران، راه اندازی بخش سوختگی این شهرستان احتیاج است.

حاجی زاده توضیح داد: علاوه بر رفع مشکل فاضلاب بیمارستان شهید رجایی باید در زمینه مقاوم و ایمن سازی این واحد درمانی اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام داد.

وی با بیان اینکه بیمارستان شهید رجایی گچساران دارای قدمتی بیش از 50 سال است اضافه کرد: بیش از 100 میلیارد ریال برای بازسازی فاضلاب و سیستم های خنک کننده این بیمارستان سال جاری اختصاص یافت که تا به امروز 40 میلیارد ریال آن هزینه شده است.

حاجی زاده گفت: به علت نبود بیمارستان تامین اجتماعی در گچساران بار اصلی در زمینه ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به شهروندان بر دوش دانشگاه علوم پزشکی است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از تعطیلی بیمارستان شهید رجایی مخالف هستم گفت: با تخصیص اعتبار می توان بیمارستان شهید رجایی این

شهرستان را مقاوم سازی کرد و هم اکنون بازسازی فاضلاب این واحد درمانی در حال اجرا است.

سید ناصر حسینی پور اضافه کرد: بیش از 11 هزار میلیارد ریال برای ساخت و بازسازی این بیمارستان اعتبار احتیاج است.

وی ادامه داد: در آینده ای نزدیک بیمارستان های نرگسی و شهید رجایی این شهرستان از هم تفکیک خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: بیمارستان نرگسی به صورت موقت دارای فاضلاب است و در آینده یک تصفیه خانه در این بیمارستان احداث و پساب آن به عنوان آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: بیمارستان شهید رجایی این شهرستان هم اکنون بیش از 10میلیارد ریال ارزش دارد که باید مقاوم سازی گردد.

سید طاهر حسینی توضیح داد: مشکل اساسی بیمارستان شهید رجایی این شهرستان فاضلاب بوده که با کوشش و پیگیری بسیار این مشکل سال جاری رفع شد.

وی اعلام کرد: بر اثر پوسیدگی لوله های فاضلاب بیمارستان 140 تختخوابی شهید رجایی پسماند های فاضلاب در طبقه زیرین این بیمارستان جمع می شدند.

حسینی گفت: پس از آنالیز نظر کارشناسان تنها دو تا سه مورد ترک در دیوار های این بیمارستان مشاهده شده که بزودی مقاوم سازی خواهد شد.

در سال های گذشته لوله های مسیر خروجی فاضلاب بیمارستان شهید رجایی گچساران، فرسوده و دچار آسیب جدی شده بودند و فاضلاب بیمارستان به جای انتقال به چاه سپتیک جهت تصفیه و انتقال به مسیر اصلی فاضلاب، به طبقه زیرین بیمارستان (راهروی تاسیسات) ریخته می شد که این موضوع عواقب جبران ناپذیری همانند تخریب ساختمان و تاثیر منفی بر بیماران بخش های ICU و CCU (با توجه به عفونی بودن فاضلاب و نزدیک بودن طبقه زیر زمین به این دو بخش بیمارستان) داشته بود.

وبلاگ بهروز کهگیلویه و بویراحمد یاسوج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار متمم سفر رئیس جمهور به بخش درمان کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار متمم سفر رئیس جمهور به بخش درمان کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید