ادامه اقدامات عربستان برای جلوگیری از ورود کشتی های حامل سوخت به یمن

به گزارش وبلاگ بهروز، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن ادامه توقیف کشتی ها توسط ائتلاف متجاوز سعودی را یک جنایت جنگی و در راستای مجازات جمعی ملت یمن دانست.

ادامه اقدامات عربستان برای جلوگیری از ورود کشتی های حامل سوخت به یمن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهروز به نقل از پایگاه خبری العهد، وزارت امور خارجه دولت نجات ملی یمن اعلام نمود که ادامه توقیف کشتی ها توسط ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران آن و ممانعت از ورود این کشتی ها به بندر الحدیده منجر به تشدید رنج و درد ملت یمن شده است.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن با اشاره به اقدام ائتلاف متجاوز سعودی مبنی بر توقیف کشتی های حامل سوخت و ممانعت از ورود آن به بندر الحدیده تأکید کرد که این اقدام جنایتکارانه ائتلاف متجاوز که از 26 مارس 2015 ملت یمن را تحت محاصره خود درآورده است، عجیب نیست و این امر نقض آشکار قانون بین المللی و توافق نامه استکهلم است که در متن آن به صراحت بر اجازه ورود کشتی ها و کالاها بدون هیچ مانعی به بندر الحدیده پرداخته شده است، همچنین این امر با قطعنامه شورای امنیت در حمایت از توافقنامه استکهلم مغایرت دارد.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن تأکید کرد که موضع سرد سازمان ملل منجر به تشویق طرف دیگر به نقض این توافقنامه شده است تا جایی که عقب نشینی دولت مزدور و مواضع غیرمسئولانه آن را مشروعیت می بخشد.

این وزارت خانه در این بیانیه از سازمان های حقوق بشر خواست که توقیف کشتی ها را توسط ائتلاف متجاوز سعودی محکوم نمایند و صدای خود را در برابر تجاوزات دشمنان علیه ملت یمن، بالا ببرند.

در این بیانیه تأکید شده است که کشتی ها بدون هیچ گونه موانع و شرایطی باید وارد بندر الحدیده شوند و جامعه جهانی باید خواهان این امر گردد؛ چرا که ادامه توقیف کشتی ها یک جنایت جنگی و در راستای مجازات جمعی ملت یمن است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه اقدامات عربستان برای جلوگیری از ورود کشتی های حامل سوخت به یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اقدامات عربستان برای جلوگیری از ورود کشتی های حامل سوخت به یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید