با این راه های آسان خواب خود را تنظیم کنید

به گزارش وبلاگ بهروز، با بازگشت به جریان زندگی کاری که در بسیاری از افراد دورکاری بوده است، خواب بسیاری از افراد نظم بیشتری گرفته است، اما هنوز مشکلاتی را پشت سر می گذارد. راه هایی برای تنظیم خواب و دوری از بدخوابی ها پیشنهاد می گردد.

با این راه های آسان خواب خود را تنظیم کنید

به گزارش ،با شیوع کرونا یکی از مسائلی که مخصوصاً در دوران عید و تعطیلات برای بسیاری از ما رخ داد، بی خوابی ها، کم خوابی ها، نامنظم خوابیدن و کم شدن کیفیت خواب بود.

با بازگشت به جریان زندگی کاری که در بسیاری از افراد دورکاری بوده است، خواب بسیاری از افراد نظم بیشتری گرفته است، اما هنوز مشکلاتی را پشت سر می گذارد. راه هایی برای تنظیم خواب و دوری از بدخوابی ها پیشنهاد می گردد.

وقتی شما عادت داشتید برای کار به بیرون از خانه مراجعه کنید، احتمالا در خانه نشینی و قرنطینه سیگنال های لازم برای زمان کار به مغز شما فرستاده نمی گردد. این تفکیک برای بالا رفتن بهره وری شما در طول روز و برای اطمینان از خواب رفتن در آخر شب، لازم است. با اجرای دورکاری، اما این کار را می توانیم با تکنیک هایی در خانه انجام دهیم. لباس مناسب، نه پیژامه خانگی، به تن کنیم و یک فضای کاری با میز و جایگاه به کارمان اختصاص دهیم.

اگر در خانه مشغول به کار باشید کوشش برای نگاه داشتن برنامه غذایی مناسب و در نتیجه سیگنال های طبیعی خواب در بدن کار ساده ای نیست. در خانه بودن ممکن است منجر به مصرف میان وعده های بیشتر که دارای قند و چربی بالاتری هستند و خوردن نامنظم غذا باشد. کافئین و سایر محرک ها بر هوشیاری شما اثر می گذارد و خواب شما را احتمالا سخت تر می نماید. اکنون خوردن و نوشیدن مایعات سالم مهم تر از شیوع کووید 19 است. بیش از حد خوردن و نامنظم خوردن را کنترل کنید.

بسیاری از ما تا چشم خود را باز می کنیم به شبکه های اجتماعی سر می زنیم و یا تلویزیون می بینیم. به طورمجازی کار می کنید و ممکن است زمان زیادی را در اول صبح و همچنین در آخر شب تلف کنید. سعی کنید این فرایند را متوقف کنید.

مصرف رسانه خود را محدود کنید، به ویژه از مواردی که در شب وجود دارد و باعث افزایش اضطراب شما می گردد. این کار شاید سخت ترین، اما عاقلانه ترین توصیه است که روزی یک الی دوبار به اخبار کرونا نگاه کنید و این زمان نزدیک به خواب شما هم نباشد. خاموش کردن نوتیفیکیشن ها برای مزاحم نشدن در ساعت خواب نیز موثر است. حفظ نظم و انضباط امری بسیار حیاتی است که حواس پرتی را به حداقل می رساند و موجب بازیابی مجدد خواب شما خواهد بود.

برنامه های ما به تنظیم ریتم شبانه روزی ما یاری می نمایند. اکنون که بسیاری از ما در خانه کار می کنیم و یا حتی صاحب شغل نیستیم و در خانه حضور داریم، برنامه ریزی به ما یاری می نماید زمان بیدار شدن و خوابیدن را بدانیم. بدون برنامه ریزی نه آنقدر خسته می شویم که بخوابیم و نه احساس خوبی از روزی که گذرانده ایم، داریم.

سعی کنید حداقل 15 دقیقه را ترجیحا در صبح ورزش خانگی داشته باشید تا ریتم شبانه روزی شما حفظ گردد. ورزش به کاهش استرس یاری می نماید. ورزش را نباید در زمان نزدیکی به خواب انجام دهید. بهتر است یک الی دوساعت قبل از خواب، ورزش نکنید.

منبع: ایرنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "با این راه های آسان خواب خود را تنظیم کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این راه های آسان خواب خود را تنظیم کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید