ترخیص جوهای حشره زده متوقف شد

به گزارش وبلاگ بهروز، معاون فنی گمرک ایران ضمن تایید مجوز استاندارد و قرنطینه برای ترخیص محموله جو وارداتی که طعمه حشرات شده است، گفت که با وجود درخواست ها، ترخیص این محموله متوقف شد.

ترخیص جوهای حشره زده متوقف شد

بخشی از محموله حدود 2800 تنی جو که در اواخر سال گذشته وارد بندر نوشهر شده بود، در آستانه فساد قرار گرفته و طعمه حشرات شده است.

در همین رابطه سازمان ملی استاندارد اعلام کرد که این محموله هنوز به سازمان اظهار نشده و در صورت اعلام از ترخیص آن ممانعت می شود. این در حالی است که شواهد نشان می داد با توجه به ترخیص درصدی این کالا در ماه های گذشته، باید مجوزهای لازم را دریافت کرده باشد.

معاون فنی گمرک در این رابطه به ایسنا گفت که محموله 2817 تنی جو اواخر سال گذشته وارد بندر نوشهر شده و در ابتدای امسال به گمرک اظهار شده است، صاحب کالا که یک شرکت خصوصی است در تیرماه امسال درخواست مجوز ترخیص 90 درصدی داشته و با توجه به این که کالا جزو اقلام اساسی است بلافاصله با این درخواست موافقت و در مردادماه 650 تن از آن ترخیص شد.

وی ادامه داد: برای مابقی محموله نیز مجوزهای استاندارد و قرنطینه صادر شده است؛ به طوری که در 16 آبان ماه امسال اداره استاندارد مجوز ترخیص را صادر کرده است که تا اواسط بهمن ماه اعتبار دارد. همچنین مجوز قرنطینه از سوی وزارت جهاد کشاورزی در همین تاریخ صادر شده که به مدت یک هفته اعتبار دارد.

ارونقی با اشاره به این که طی روزهای گذشته درخواست هایی برای ترخیص محموله جو وجود داشت و حدود 38 کامیون برای ترخیص در گمرک حاضر شده بود، یادآور شد که با این وجود، این کالا به دلیل مسائل مربوطه و حشراتی که در آن وجود داشت از ترخیص خودداری شد، ولی مجوزهای صادره همچنان پابرجاست.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ترخیص جوهای حشره زده متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترخیص جوهای حشره زده متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید