تشکیل کارگروه راه اندازی خانه معمار و موزه معماری ، سرنوشت خانه لرزاده چه می گردد؟

به گزارش وبلاگ بهروز، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: کارگروه ایجاد و راه اندازی خانه معمار و موزه معماری در تهران تشکیل شد.

تشکیل کارگروه راه اندازی خانه معمار و موزه معماری ، سرنوشت خانه لرزاده چه می گردد؟

وبلاگ بهروز: علی اعطا با اشاره به جلسه کمیته معماری و طرح های شهری گفت: در این جلسه مقرر شد که کارگروهی موضوع ایجاد و راه اندازی خانه معمار و موزه معماری را آنالیز و ظرف مدت یک هفته نقاط مناسبی که برای این کاربری به کمیسیون معماری و شهرسازی و کمیته معماری و طرح های شهری پیشنهاد دهد.

اعطا اضافه کرد: در این جسله رئیس کمسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، شهرداران مناطق 11 و 12 و مدیر بافت های تاریخی شهر تهران حضور داشتند.

وی با بیان اینکه اولویت معرفی مکان مناسب برای راه اندازی خانه معمار و موزه معماری بافت تاریخی شهر تهران خواهد بود گفت: در حال حاضر خانه استاد لرزاده به عنوان خانه معمار مورد استفاده قرار می گیرد که به دلیل احداث درمانگاه در آن به عنوان خانه معمار قابل استفاده نیست.

اعطا در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد موزه معماری نیز اعلام نمود: ما همیشه به لحاظ تمدنی در حوزه معماری در سطح دنیا حرف هایی برای گفتن داشته ایم و این امر ضرورت داشتن موزه معماری را بیشتر به نمایش می گذارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: شهر تهران به عنوان شهری که بیش از دویست سال از پایتخت و مرکز تبادلات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بوده است از نظر معماری و تنوع معماری و آثاری که در آن خلق شده واجد ارزش است.

وی با بیان اینکه بعد از دهه چهل شمسی تا کنون شرکت های مهندسی شکل گرفتند و طرح های جامع و تفصیلی شهر تهران را تهیه کردند، مطرح کرد: این طرح ها از اسناد پشتیبان برخوردار بود و اسناد آن در شرکت ها نگهداری می شد.

اعطا با بیان اینکه به مرور زمان شرکت ها تعطیل شدند و اسناد در انبارها و به صورت غیر علمی نگهداری می گردد گفت: ضرورت دارد فضای مناسبی در تهران وجود داشته باشد تا مجموعه ای از اسناد و مدارکی که مربوط به معماری و تحولات کالبدی شهر طی سال های گذشته بوده در آن نگهداری گردد.

منبع: چمدان

به "تشکیل کارگروه راه اندازی خانه معمار و موزه معماری ، سرنوشت خانه لرزاده چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کارگروه راه اندازی خانه معمار و موزه معماری ، سرنوشت خانه لرزاده چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید