پیغام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

به گزارش وبلاگ بهروز، در پیغام تسلیت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری آمده است: دستاوردهای تحسین برانگیز پروفسور رضا، در عرصه های مختلف علمی، نه برای ایران، بلکه برای دنیا راه گشا و احترام انگیز بوده است.

پیغام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

ستاری نوشته است: گاهی مرگ، رنگ می بازد از معنا؛ آنگاه که انسانی تمام قد، پایدار و بی تردید در برابر دشواری ها ایستاده باشد. دانستن، بال پرواز می گردد، آن موقع که زمین، زیرپای مرد میدان دیده، تاب مانع شدن نداشته باشد. پروفسور فضل الله رضا، از آن دست مردان میدان و انسان های پایدار است. شنیدن خبر درگذشت ایشان، محنت انگیز است.

در بخش دیگری از پیغام تسلیت معاون علمی رییس جمهوری آمده است: ایشان هر جا که بود، انسان تعالی جوی ایرانی را به بشریت معرفی کرد و مباهات هموطنان اش را برانگیخت. به عموم مردم ایران و جامعه علمی دنیا، فقدان این دانشمند بزرگوار را تسلیت می گویم و تنها آرزویم این است که جوانان برومند سرزمینم، با کوشش های علمی و فناورانه شان، راه علمی مرحوم پرفسور رضا را با شتاب و پربار ادامه دهند. یادش گرامی.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز با صدور پیغامی درگذشت پروفسور فضل الله رضا رئیس پیشین دانشگاه های تهران و صنعتی شریف را تسلیت گفت.

در پیغام تسلیت وزیر علوم آمده است: درگذشت اندوهبار پروفسور فضل الله رضا، دانشمند نام آور ایرانی، ریاضی دان و استاد حوزه مهندسی برق کشورمان که با کوشش های گسترده علمی خود توانست سال ها در عرصه علم و فناوری دنیای به نقش آفرینی بپردازد و از پایه گذاران نظریه اطلاعات و مخابرات در دنیا گردد، موجب تألم و تأثر اینجانب شد.

غلامی در این پیغام افزوده است: این ضایعه را به همه سوگواران، خانواده محترم و معزا و همچنین جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم، غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

پروفسور فضل الله رضا عصر دیروز چهارشنبه 29 آبان در سن 105 سالگی دارفانی را وداع گفت.

پروفسور رضا رئیس سابق دانشگاه تهران و سفیر سابق ایران در یونسکو و کانادا و عضو افتخاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی بود که برای مشارکت در نظریه شبکه و اطلاعات، به عنوان عضو مادام العمر IEEE برگزیده شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیغام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید