تصاویری جالب از لحظه فرود فضانوردان

به گزارش وبلاگ بهروز، این فضانوردان با نام های اندرو مورگان(Andrew Morgan) و جسیکا میر(Jessica Meir) از ناسا و اولگا اسکریوپوچکا (Oleg Skripochka) از سازمان فضایی روسیه روز گذشته، 17 آوریل 2020 میلادی با استفاده از کپسول سایوز در قزاقستان فرود آمدند.

تصاویری جالب از لحظه فرود فضانوردان

به این ترتیب در این ماموریت جسیکا میر و اولگا اسکریوپوچکا به مدت 205 روز و اندرو مورگان به مدت 272 روز از زندگی خود را فضا سپری کردند.

با ترک این سه تن، سه فضانورد جدید در ایستگاه فضایی بین المللی باقی مانده اند.

کریس کاسیدی (Chris Cassidy) از ناسا، آناتولی ایوانیشین(Anatoly Ivanishin) و ایوان واگنر(Ivan Vagner) از سازمان فضایی روسیه فضانوردان جدیدی هستند که اخیرا به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند.

از نکات جالب توجهی که راجع به بازگشت این فضانوردان وجود دارد، این است که آن ها در روزهایی به خانه بازگشتند که تقریبا تمامی کشورهای جهان با کرونا ویروس مقابله می کنند.

اندرو مورگان(Andrew Morgan) فضانورد ناسا هنگام حضور در فضا، در این باره اظهارکرده بود که فضانوردان ایستگاه فضایی تلاش کردند که اخبار مربوط با بیماری کووید-19 را به دقت رصد و پیگیری کنند. ولی با این وجود درک اینکه واقعا چه اتفاقی در زمین در حال وقوع است و چه چیزی در انتظار است، بسیار مشکل است.

جسیکا میر هم بازگشت به زمین در این شرایط را سخت دانسته بود.

این فضانوردان طی دوران حضور در فضا کارهای بزرگ بسیاری انجام دادند. به عنوان مثال، جسیکا میر پیروز شدند برای اولین بار در تاریخ در یک پیاده روی فضایی کاملا زنانه حضور داشته باشد.

منبع : ایسنا

منبع: آی تابناک

به "تصاویری جالب از لحظه فرود فضانوردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری جالب از لحظه فرود فضانوردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید