تمدید ارسال آثار بخش صحنه ای جشنواره تئاتر مقاومت تا 15 تیرماه

به گزارش وبلاگ بهروز، مدیر بخش صحنه ای هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت از تمدید مهلت ارسال اثر تا نیمه تیرماه خبر داد.

تمدید ارسال آثار بخش صحنه ای جشنواره تئاتر مقاومت تا 15 تیرماه

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ بهروز از روابط عمومی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، امیرحسین شفیعی با بیان این خبر گفت: ما در طول حیاتِ تئاتر موسوم به دفاع مقدس و مقاومت، در سراسر کشور بارها شاهد آثاری بوده ایم که بازتولید شده اند و شاید امروزه دیگر کارکرد روزهای اولیۀ خود را چه در بیان و فرم اجرایی اثر و چه در مضمون و محتوا نداشته باشند؛ لذا ما برای برطرف کردن این کاستی در هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، به دنبال بالابردن کیفیت آثار هستیم و برای نیل به این هدف در فراخوان تأکید ویژه ای بر اورجینال بودن و تازه بودن آثار و نمایشنامه های ارسالی داشتیم.

شفیعی افزود: ما در جشنواره سال جاری به دنبال بالا بردن کمّی تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره نیستیم و برای دست اندرکاران و سیاست گذاران جشنواره، کیفیت آثار بسیار مهم و ضروری است.

وی در مورد تمدید ارسال آثار گفت: بدین منظور و با توجه به اهمیت موضوع و درخواست های مکرر هنرمندان و فعالان حوزه تئاتر مقاومت، مهلت ارسال آثار تا پانزدهم تیرماه تمدید شد تا دوستان و علاقه مندان بیشتری بتوانند آثار نیمه تمام و جدید خود را در سامانه جشنواره ثبت کنند.

مدیر تماشاخانه سرو در انتها گفت: ما در آستانه چهلمین سالگرد هشت سال حماسه ماندگار دفاع مقدس هستیم و این روزها شاهدیم که مقاومت و پایداری به عرصه های دیگر نیز تعمیم یافته و از نظر مضمونی و محتوایی گسترش پیدا کرده است. بنابراین امروزه در تئاتر مقاومت و همچنین در جشنوارۀ هفدهم مقاومت نه تنها بحث دفاع مقدس، بلکه حوزه فعالیت های مدافعان سلامت، مدافعان حرم، شهدای فناوری هسته ای و علمی، شهدای حوزه محیط بانی و محیط زیست، مدافعان حوزۀ مرزبانی و امنیت و دفاع از کیان جغرافیایی ایران عزیز و ... نیز دارای جایگاه و موضوعیت است.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام /4143/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "تمدید ارسال آثار بخش صحنه ای جشنواره تئاتر مقاومت تا 15 تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید ارسال آثار بخش صحنه ای جشنواره تئاتر مقاومت تا 15 تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید