فرهنگ و هنر

آشنایی با بهترین هتل های 2 ستاره دبی

امارات متحده عربی، یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که به دلیل نزدیکی به ایران، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری خارجی در بین هموطنان عزیزمان محسوب می شود. در بین شهرهای امارات، شهر دبی از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و می توان گفت که یکی از پرطرفدارترین...

16 آبان 1398

مدال افتخار بعدی برای واقعیت مجازی ساخته می شود

استودیوی ریسپاون (Respawn Entertainment) - سازنده بازیهای موفقی چون تایتان فال (Titanfall) و ایپکس لجندز (Apex Legends) - با دور شدن از فضای علمی تخیلی و آینده گرایانه همیشگی، به جنگ جهانی دوم بازمی گردد.

13 آبان 1398

تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار به موزه میراث روستایی گلستان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به سفر پر خیر و برکت رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان در گزارشی از دستاوردهای این سفر در حوزه گردشگری گلستان گفت: مهمترین دستاورد سفر رئیس جمهوری به استان در حوزه میراث فرهنگی،...

20 مهر 1398

استفاده از تجربیات مرمتی ارگ بم در ایران و دنیا، خشت بی گناه است

معاون میراث فرهنگی با تاکید بر اینکه مرمت ارگ بم تجربیات و فواید زیادی به همراه داشت، گفت: در حال حاضر از این تجربیات در سطح کشور و جهان استفاده می گردد.

16 مهر 1398

برگزاری جلسه انتخاب اعضای انجمن کارفرمایی صنایع دستی اصفهان

جلسه انتخاب اعضای اولین انجمن کارفرمایی صنایع دستی استان اصفهان برگزار گردید.

13 مهر 1398

بیا به تاریخ کودکی سفر کنیم !

فریبا خانی:موزه کودکی جای بی نظیری است. این جا می توانی به دوهزار سال قبل از میلاد، سفر کنی؛ به زمانی که بچه ها روی لوح های گِلی مشق می نوشتند و از دفتر، کتاب، وایت برد، تبلت و... خبری نبود. می توانی با خط میخی آن ها همراه شوی و مشق هایشان را بخوانی.

12 مهر 1398

یک نماد جدید در پایتخت

خبرنگاران: طراحی این پل از پل خواجوی اصفهان الهام گرفته شده و یک سازه کاملا سازگار با محیط زیست و طبیعت است که نمونه مشابه آن در پارک های ملی و طبیعی کشورهای فرانسه، کانادا، هلند، بلژیک، مالزی و استرالیا ساخته شده است.

8 مهر 1398

نمایشگاه صنایع دستی در بیجار برپا شد

اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیجار با همکاری انجمن همدلان گروس نمایشگاهی از آثار صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی این شهرستان برپا کرد.

8 مهر 1398

اولین دوره کلاس های سفالگری در میناب برگزار می گردد

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان میناب گفت: اولین دوره کلاس های سفالگری (جهله سازی) با همکاری مرکز فنی و حرفه ای خواهران شهرستان میناب برگزار می گردد.

6 مهر 1398

بک پکرها ساماندهی می شوند!

بک بکرها یا گردشگران انفرادی سبک سفر متفاوتی دارند. آن ها روحیه ماجراجویانه ای دارند و معمولاً برای یک مدت طولانی سفر می کنند. این افراد بسیار کم خرج سفر می کنند و سعی می کنند جاهایی را پیدا کند که دیگران کمتر به آنجا رفته اند و تنها زمانی به یک هتل پنج...

4 مهر 1398

برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی مبانی مدیریت کیفیت در گردشگری در هرمزگان

معاون گردشگری هرمزگان از برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی مبانی مدیریت کیفیت در گردشگری اطلاع داد.

1 مهر 1398

آخرین قیمت انواع تجهیزات رایانه ای در بازار (تاریخ 3 شهریور)

در این گزارش، قیمت انواع تجهیزات رایانه ای در بازار ایران به تاریخ 3 شهریور قرار گرفته است.

31 شهریور 1398

بازدید معاون صنایع دستی از جشنواره و نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی استان تهران

معاون صنایع دستی و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با حضور در فرهنگسرای اشراق از جشنواره و نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی استان تهران بازدید کردند.

30 شهریور 1398

یک نامه اعتراضی به نمایندگان مجلس درباره ادغام موسسات هنری

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان درباره خبر ادغام بعضی انجمن های هنری به نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی نامه نوشت.

28 شهریور 1398

چغازنبیل 5 فروردین 98 گردشگر نمی پذیرد

مدیر پایگاه میراث جهانی هفتتپه و چغازنبیل گفت: به دلیل خیس بودن این سایت در پی بارندگی شدید و شرایط بد جوی که شب گذشته در محوطه تاریخی چغازنبیل وجود داشت و به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به بنا و گردشگران، این مکان، امروز پنجم فروردین گردشگر نمی پذیرد.

26 شهریور 1398

تشکیل کارگروه راه اندازی خانه معمار و موزه معماری ، سرنوشت خانه لرزاده چه می گردد؟

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: کارگروه ایجاد و راه اندازی خانه معمار و موزه معماری در تهران تشکیل شد.

24 شهریور 1398

شاغلان جدید صنایع دستی اصفهان بیمه می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در نشست با مسئول صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از برنامه ریزی برای بیمه شاغلان صنایع دستی در مناطق شهری، روستایی و عشایری استان اصفهان اطلاع داد.

24 شهریور 1398

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر درمیان برگزار گردید

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان درمیان با حضور بشیری زاده فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان، بخشداران و دیگر اعضای ستاد شهرستان، در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان درمیان برگزار گردید.

23 شهریور 1398

رئیس سازمان میراث فرهنگی از عمارت تاریخی خسروآباد سنندج بازدید کرد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از عمارت تاریخی خسروآباد در شهر سنندج بازدید کرد.

22 شهریور 1398

عملیات اجرایی مجتمع اقامتی و پذیرایی مزجی آزادشهر آغاز شد

عملیات اجرایی مجتمع اقامتی و پذیرایی مزجی شهرستان آزادشهر همزمان با سفر هیئت دولت و با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی آغاز شد.

22 شهریور 1398
تعداد: (64)