جان 40 میلیون انسان به تصمیم دولت ها وابسته است

به گزارش وبلاگ بهروز، ایرنا نوشت:دانشمندان انگلیسی محاسبه نموده اند که اگر همه کشورهای دنیا تمهیدات سختگیرانه ضد کرونایی را فورا به اجرا گذارند، جان 40 میلیون نفر در سراسر دنیا در امسال از خطر ابتلا به این بیماری نجات می یابد.

جان 40 میلیون انسان به تصمیم دولت ها وابسته است

به نوشته شماره روز شنبه روزنامه ایندیپندنت، محققان دانشگاه امپریال کالج لندن در تحقیقات خود دریافتند که تصمیم گیری ها و اقدامات زودهنگام می تواند شمار مرگ و میر ناشی از بیماری کووید - 19 را به میزان 95 درصد کاهش دهد، اما کوتاهی در مهار اثرات این بیماری، ممکن است به جان باختن تعداد زیادی منجر گردد.

دانشمندان مزبور همچنین گفتند که آزمایش و قرنطینه کردن موارد مظنون به ابتلا و همچنین رعایت زودهنگام فاصله گذاری های اجتماعی، می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

این پژوهشگران تاثیرات بهداشتی این بیماری همه گیر را در 202 کشور برای مقایسه سه سناریو، آنالیز نموده اند؛ تا دریابند که شمار فرضی مرگ و میر بدون مداخله و رعایت فاصله گذاری اجتماعی با دو مورد دیگری که می تواند در نتیجه سیاست مهار یا سرکوب گسترش بیماری حاصل گردد، چگونه خواهد بود.

این گزارش تحقیقاتی هشدار داد که در هر سه مورد یاد شده، نظام های بهداشت و درمان همه کشورها، بدون در پیش دریافت تمهیدات پرهزینه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به سرعت تحت تاثیر قرار می گیرند.

چنانچه دولت های دنیا کاری برای مقابله با این بیماری ننمایند، به احتمال زیاد در امسال حدود هفت میلیارد نفر به آن مبتلا می شوند و 40 میلیون نفر بر اثر ابتلا فوت می نمایند. اما با اتخاذ تمهیدات سختگیرانه در سریع ترین زمان ممکن، 95 درصد از موارد مرگ و میر قابل پیشگیری است.

پژوهشگران این دانشگاه همچنین دریافتند که درصورت تعلل در اجرای راهبردهای لازم برای جلوگیری از سرایت بیماری، نتایج بدتری به بار می آید و جان های کمتری نجات داده می گردد.

یافته های این تحقیق همچنین نشان داد که احتمالا کشورهای کم درآمدتر، بار مضاعفی را در قیاس با کشورهای متمول تر تحمل می نمایند. به طوری که بیماران کشورهای فقیر به مراقبت های اساسی 25 برابر بیشتر از تخت های موجود احتیاج دارند، در حالی در کشورهای پردرآمد، تقاضا تنها به میزان هفت برابر بیش از عرضه بالا رفته است.

دکتر پاتریک والکر مولف این گزارش گفت: تخمین می زنیم که در هفته ها و ماه های پیش رو، دنیا با شرایط اضطراری بی سابقه ای در زمینه بهداشت عمومی رو به رو گردد. یافته های ما نشان می دهد که همه کشورها با انتخابی بین تمهیدات پرهزینه و فشرده برای جلوگیری از انتقال بیماری یا پذیرش خطر تحت تاثیر قرار دریافت سیستم های بهداشتی روبرو شوند. با این همه، نتایج به دست آمده حاکی است که اقدام سریع، قاطعانه و جمعی، جان میلیون ها نفر را نجات می دهد.

آمار رسمی نشان می دهد که تا به امروز بیش از 26 هزار و 800 نفر در سراسر دنیا براثر ابتلا به بیماری کووید - 19 جان باخته اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "جان 40 میلیون انسان به تصمیم دولت ها وابسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان 40 میلیون انسان به تصمیم دولت ها وابسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید