حجم آب سدها چه میزان کاهش یافته است؟

به گزارش وبلاگ بهروز، تهران (پانا) - حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم خرداد 1400 با کاهش 27 درصدی همراه است.

حجم آب سدها چه میزان کاهش یافته است؟

به گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران، بررسی ها نشان می دهد از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ماه 99) تا هفتم خردادماه امسال، 28 میلیارد و 81 میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور ذخیره شده است.

ذخیره آبی در همین بازه زمانی در سال آبی گذشته (مهرماه 98 تا آخر شهریور 99) 39 میلیارد و 68 میلیون متر مکعب بوده است.

کل ورودی آب به مخازن سدها از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم خرداد 25 میلیارد و 29 میلیون متر مکعب است، اما در سال آبی گذشته این میزان 47 میلیارد و 58 میلیون متر مکعب بوده که نشان از کاهش 47 درصدی دارد.

میزان خروجی آب از سدها نیز از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم خرداد به رقم 23 میلیارد و63 میلیون متر مکعب رسید. در حالی که در سال آبی قبل از آن در همین بازه زمانی میزان خروجی آب از سدها 36 میلیارد و 46 میلیون متر مکعب بوده که کاهش 35 درصدی را نشان می دهد.

اکنون درصد پُر شدگی آب سدهای کشور به 57 درصد رسیده است. ظرفیت کل سدهای کشور 50 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب است.

شرایط موجودی آب سدها درحالی با کاهش همراه شده که سازمان هواشناسی کشور روزهای گرم و بدون باران را تا خاتمه هفته برای بیشتر مناطق کشور به جز استان های ساحلی خزر (گیلان، مازندران، گلستان) و اردبیل پیش بینی کرده است.

گفتنی است خان کبری رفیعی، کارشناس هواشناسی روز گذشته درباره شرایط آب وهوا گفت: جوی پایدار همراه با افزایس نسبی دما را تا خاتمه هفته برای بیشتر کشور پیش بینی می شود. هوا روبه گرم تر شدن است، اما از بعدازظهر دیروز و امروز با توجه به نفوذ جریانات خنک شمالی بر روی دریای خزر، در استان های ساحلی این دریا، همین طور اردبیل و خراسان شمالی کاهش دمای بین 6 تا 10 درجه رخ می دهد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حجم آب سدها چه میزان کاهش یافته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجم آب سدها چه میزان کاهش یافته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید