خبرنگاران شهر زاهدان از حالت توفان خارج شد

به گزارش وبلاگ بهروز، زاهدان- خبرنگاران- رییس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک شرایط زاهدان از حالت توفان شن خارج شده و سرعت وزش باد به 43 کیلومتر بر ساعت کاهش یافته است.

خبرنگاران شهر زاهدان از حالت توفان خارج شد

محسن بستانی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ بهروز اظهارداشت: کاهش سرعت وزش باد موجب بهبود شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زاهدان نیز شده به طوریکه هم اینک میدان دید به 2500 متر رسیده است.

وی ادامه داد: بالا بودن غلظت ذرات غبار به دلیل شدت توفان امروز و نفوذ گردوغبار گسترده به سطح شهرستان زاهدان است که انتظار می رود به تدریج از غلظت ذرات غبار کاسته گردد.

رییس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان به شمالی شدن جریانات در استان اطلاع داد و اضافه کرد: با تشدید جریانات شمالی انتظار می رود غبار از عرض های بالا به عرض های پایین تر استان نفوذ کند.

وی گفت: کاهش 10 تا 15 درجه ای دمای هوا در زاهدان و شهرستان های شمالی استان از پیامدهای جریانات شمالی است که انتظار می رود در ساعات آینده در زاهدان روی دهد.

به گزارش وبلاگ بهروز امروز توفان شن با سرعت 101 کیلومتر بر ساعت زاهدان را درنوردید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به صفر رساند.

وزش این باد همچنین میزان غلظت ذرات غبار در زاهدان را نیز به 44.5 برابر حد مجاز رساند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شهر زاهدان از حالت توفان خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهر زاهدان از حالت توفان خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید