خبرنگاران وعده آمریکا به سازمان بهداشت جهانی برای لغو تحریم های ایران

به گزارش وبلاگ بهروز، تهران-خبرنگاران- شبکه تلویزیونی المیادین لبنان چهارشنبه شب مدعی شد که آمریکا به سازمان بهداشت جهانی وعده داده است که تحریم های ایران را لغو می نماید.

خبرنگاران وعده آمریکا به سازمان بهداشت جهانی برای لغو تحریم های ایران

به گزارش المیادین، تدروس آدهانوم رییس سازمان بهداشت دنیای به این شبکه خبری اعلام نموده است که واشنگتن به این سازمان وعده داده، بخشی از تحریم های تهران را لغو کند.

ساعاتی پیش نیز برنی سندرز نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020، با توجه به شیوع ویروس کرونا خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در هفته گذشته در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد بر توجه نکردن جامعه دنیای به تحریم های غیرانسانی آمریکا علیه ایران و برطرف تحریم ها تأکید کرد.

ظریف در پیامی توئیتی نوشت: در نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد، از این نهاد دنیای و دولت های عضو خواسته ام که به تحریم های غیرانسانی آمریکا علیه کشور من توجه نکنند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین از درخواست بانک مرکزی ایران از صندوق بین المللی پول برای یاری به مبارزه با کرونا به وسیله بکارگیری ابزار سریع اقتصادی اطلاع داد.

ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.

براساس تازه ترین آمار مبتلایان و جان باختگان به کووید-19، 200 هزار و 680 نفر در سراسر دنیا به کرونا مبتلا شده و 8 هزار و 92 نفر براثر این بیماری جان باخته اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وعده آمریکا به سازمان بهداشت جهانی برای لغو تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وعده آمریکا به سازمان بهداشت جهانی برای لغو تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید