دانشگاهها ایده های هوش مصنوعی سلامت را به وزارت بهداشت ارائه دهند

به گزارش وبلاگ بهروز به نقل از وزارت بهداشت، دکتر حمیدرضا بنفشه در رویداد جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران گفت: کاربرد هوش مصنوعی و استفاده از ظرفیت های آن در حوزه فناوری سلامت، پژوهش و آموزش در علوم پزشکی بدیهی است.

دانشگاهها ایده های هوش مصنوعی سلامت را به وزارت بهداشت ارائه دهند

وی اضافه نمود: امروزه ضرورت توجه به هوش مصنوعی به خصوص در حوزه بیگ دیتا در دنیا نیز مورد توجه بسیار قرار گرفته است و رویدادهای بسیاری نیز پیرامون این مقوله برگزار می شود که هدف عمده آنها شناسایی نخبگان و افراد دارای استعداد در این حوزه است.

بنفشه با ابراز امیدواری از برگزاری چنین رویدادهایی گفت: بسیار شایسته است که در جریان برگزاری رویدادهایی مانند این شاهد کشف و رشد استعدادهایی باشیم که در حوزه سلامت و هوش مصنوعی فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه سیاست های حمایتی دفتر توسعه فناوری سلامت پروژه محور است، گفت: اینترنت اشیا (IOT) در تجهیزات پزشکی نیز می تواند به افزایش کارایی منجر شود بنابراین انتظار می رود دانشگاه ها ایده ها و پروپوزال هایشان را در مباحت هوش مصنوعی سلامت، بیگ دیتا، اینترنت اشیا و غیره هر چه سریعتر به دفتر توسعه فناوری سلامت در این حوزه ارسال کنند تا پس از انجام بررسی های لازم مورد حمایت قرار گیرند.

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت اضافه نمود: استفاده از فناوری های تازه زمینه را برای ایجاد و تولید محصولات فناورانه هموار می کند و ما نیز در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت آمدگی داریم از این حوزه حمایت به عمل آوردیم تا شاهد تولید محصولاتی باشیم که جوابگوی نیازهای جامعه باشد و بهره وری و کیفیت را نیز در بالاترین سطح خود برآورده سازد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دانشگاهها ایده های هوش مصنوعی سلامت را به وزارت بهداشت ارائه دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاهها ایده های هوش مصنوعی سلامت را به وزارت بهداشت ارائه دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید