دریاچه کریو کریتر، ایسلند

به گزارش وبلاگ بهروز، دریاچه کریو کریتر در منطقه گریمنس در ایسلند جنوبی واقع شده است و یکی از زیباترین دهانه های آتشفشانی موجود برای عکاسی است. این دریاچه یکی از نقاطی است که جهانگرد ها در جهت گردشگری دایره طلایی (Golden Circle) اغلب در آنجا توقف نموده و بسیار از آن عکسبرداری می نمایند.

دریاچه کریو کریتر، ایسلند

دهانه کریتر حدود 3000 سال قبل از یک فوران آتشفشانی تشکیل شده و یکی از چندین دهانه آتشفشانی در منطقه و به عنوان محدوده آتشفشانی غرب ایسلند است. این محدوده شامل شبه جزیره ریکجنز (Reykjanes) و گلسیر لنجکول (Langjöll) می باشد. ولی کرتر دارای یکی از قابل تشخیص ترین دهانه های آتشفشانی است که هنوز بکر و دست نخورده به جای مانده زیرا این دهانه نصف قدمت و سن شکل های آتشفشان های اطراف را دارد.

این مخروط آتشفشانی تقریبا 55 متر عمق، 170 متر عرض و 270 متر طول دارد و مانند دیگر صخره های آتشفشانی منطقه، صخره های مخروطی آتشفشان به رنگ قرمز درخشانی هستند که این رنگ از اکسید شدن آهن موجود در گدازه های بازالت با آب زمین به وجود آمده است. در حالی که قسمت عمده این مخروط آتشفشان، دیواره ای است با شیب تند و گیاهان بسیار کم، یک دیواره آن دارای شیب ملایمی است و از خزه پوشیده شده است و می توان از آن به آرامی پایین رفت.

در ته مخروط یک استخر با آب آبی می باشد که تقریبا هم سطح آب زمین است.

منبع: کجارو / amusingplanet.com

به "دریاچه کریو کریتر، ایسلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه کریو کریتر، ایسلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید