شرکتهای فناوری ملزم به پرداخت هزینه شبکه مخابراتی اروپا می شوند

به گزارش وبلاگ بهروز به نقل از رویترز، اپراتورهای مخابراتی اتحادیه اروپا از مدت ها قبل مشغول لابی هستند تا شرکت های فناوری آمریکایی مانند گوگل، فیس بوک و نتفلیکس را وادار به یاری اقتصادی و تقبل بخشی از هزینه هایشان نمایند. آنها مدعی هستند شرکت های فناوری بخش اعظم ترافیک اینترنت را استفاده می نمایند.

شرکتهای فناوری ملزم به پرداخت هزینه شبکه مخابراتی اروپا می شوند

تیری برتون کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور بازار داخلی در این باره به وبلاگ بهروز گفت: ما بعلاوه باید سازگاری این مقررات با شرکت های گوگل، اپل، فیس بوک، آمازون را آنالیز کنیم که به عنوان مثال از پهنای باند ارائه شده به وسیله اپراتورهای مخابراتی استفاده می نمایند.

به گفته این مقام ارشد اتحادیه اروپا این موضوع یا سهم عادلانه شرکت های فناوری آمریکایی در سرمایه گذاری موسسات مخابراتی اتحادیه اروپا و زیر بنای اینترنت این منطقه بخشی از یک رایزنی وسیع است که حوزه متاورس را نیز شامل می گردد.

ENTO بزرگترین لابی اپراتورهای مخابراتی اتحادیه اروپا در گزارشی در ماه می 2022 گفت بیش از نصف ترافیک شبکه جهانی به 6 شرکت گوگل، فیس بوک، نتفلیکس، اپل، آمازون و مایکروسافت تعلق دارد.

این شرکت های آمریکایی مدعی هستند ارائه هرگونه یاری اقتصادی بی طرفی نت یا اصولی را به خطر می اندازد که طبق آن تهیه نمایندگان سرویس های اینترنت باید برای دسترسی به تمام محتوا و اپلیکیشن ها بدون توجه به منبع شان رعایت نمایند.

از سوی دیگر تهیه نمایندگان سرویس های اینترنت نیز مدعی هستند شرکت های گفته شده با ارائه خدمات رقابتی مانند سرویس های صوتی و تلویزیون و بهره برداری از شبکه آنها منافع متضادی دارند.

برتون گفت رایزنی درباره این موضوع در سه ماهه نخست 2023 میلادی انجام می گردد و 6 ماه طول می کشد. پس از آن اتحادیه اروپا توصیه های خود را اعلام می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شرکتهای فناوری ملزم به پرداخت هزینه شبکه مخابراتی اروپا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتهای فناوری ملزم به پرداخت هزینه شبکه مخابراتی اروپا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید