ضرب و شتم مرد سیاه پوست بی خانمان در سن دیگو به دست پلیس

به گزارش وبلاگ بهروز، در ویدئویی که یک شاهد عینی منتشر نموده، ماموران پلیس شهر سن دیگو در کالیفرنیا به شکلی وحشیانه یک بی خانمان رو مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس او را بازداشت می نمایند.

ضرب و شتم مرد سیاه پوست بی خانمان در سن دیگو به دست پلیس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهروز، پلیس سن دیگو در کالیفرنیا از شروع تحقیقات داخلی درباره اقدام وحشیانه دو مامور خود در مشت زدن به یک شهروند سیاه پوست هنگام بازداشت وی اطلاع داد.

به گزارش یاهو نیوز، فردی که این ویدئو را در روز چهارشنبه ضبط نموده گفته که شاهد ضرب و شتم این مرد بی خانمان بی آزار از ناحیه سر و پاها بوده است. او گفته که نمی توانسته برخورد ماموران پلیس با این مرد را که به ادرار کردن در خیابان متهم شده بود، باور کند.

این شاهد که یک زن 34 ساله است، در این خصوص گفت: من او را همواره می بینم. او بی آزار است. فقط بی خانمان است.

یک سخنگوی پلیس بعد از انتشار این ویدئو در فضای مجازی، روز پنجشنبه اعلام نمود واحد امور داخلی در حال آنالیز و بازبینی دوربین های لباس ماموران پلیس حاضر در صحنه است. پلیس همچنین اعلام نمود این مرد بازداشت و به بیمارستان منتقل شد.

این زن در مورد مشاهداتش گفت که دو مامور پلیس را دید که از خودرو پیاده شدند و به سمت این مرد سیاه پوست رفتند. او گفت که با دیدن این صحنه پریشان شد و تلفن همراه خود را درآورد و از خودروی خود به مدت چهار دقیقه مواجهه آن ها با این مرد را ضبط کرد.

وی اضافه نمود: آن ها (ماموران پلیس) به دنبال تنش زدایی نبودند، اگر با آرامش برخورد نموده بودند، اینطور نمی شد. ماموران پلیس با هدف زمین زدن او رفته بودند و درگیری پیامدش بود.

اخیراً خانواده های 165 قربانی وحشیگری پلیس آمریکا از سازمان ملل خواستند تحقیق مستقلی را درباره کشتار مردان و زنان سیاه پوست به دست پلیس آمریکا انجام دهد.

به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، خانواده های قربانیان با حمایت بیش از 250 گروه جامعه مدنی از سراسر دنیا از جمله اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) امیدوارند بتوانند سازمان ملل را در کوشش ها برای مهار خشونت پلیس علیه جوامع آفریقایی آمریکایی شرکت دهند.

این درخواست در پی اعتراضات سراسری و بین المللی بعد از قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط یک مامور پلیس سفید پوست در شهر مینیاپولیس مطرح شده است.

پیش از این هم وکلای برجسته حقوق بشر از سراسر دنیا بعد از انجام تحقیقات، اعلام نمودند که کشتار سیستماتیک و آزار رنگین پوستان غیرمسلح به دست پلیس آمریکا به مثابه جنایت علیه بشریت است که باید تحت قوانین بین المللی مورد تحقیق و پیگرد قرار گیرد.

در یک گزارش 118 صفحه ای، کارشناسان حقوق بشر از 11 کشور دنیا، آمریکا را به دلیل آنچه سابقه طولانی از نقض قوانین بین المللی که در بعضی موارد برابر با جنایت علیه بشریت است، مسئول شناختند.

آن ها در گزارش مذکور به قتل های اجرا شده به دست پلیس و همچنین محرومیت از سلامت جسمانی، شکنجه، آزار و اذیت و سایر اقدامات غیرانسانی به عنوان حملات سیستماتیک به جامعه سیاه پوستان اشاره نموده اند.

این کارشناسان از دیوان کیفری بین المللی (ICC) در لاهه خواستند تحقیقاتی فوری را با هدف پیگرد قانونی ماموران خاطی شروع کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "ضرب و شتم مرد سیاه پوست بی خانمان در سن دیگو به دست پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب و شتم مرد سیاه پوست بی خانمان در سن دیگو به دست پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید