مرغداران با کمبود شدید نهاده روبرو هستند

به گزارش وبلاگ بهروز، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر عامل اولین و بزرگترین زنجیره تولیدی خراسان و شرق کشور در کاشمر گفت: متأسفانه گرانی ها موجب شده مرغداران شهرستان کاشمر به شدت با کمبود نهاده روبرو باشند.

مرغداران با کمبود شدید نهاده روبرو هستند

غدیر صالحی در گفت وگو با وبلاگ بهروز با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای پرورش مرغ در شهرستان کاشمر به دلیل کمبود نهاده ها ضرر و زیان دیده اند، مطرح نمود: با وجود افزایشی که قیمت نهاده ها داشته، اما با کمبود روبرو شده ایم و مجبور به تهیه آن از بازار آزاد هستیم.

وی ادامه داد: از آبان ماه و آذرماه سال گذشته در کارخانه ای که روزانه 110 نفر مشغول به کار هستند، به شدت با کمبود نهاده روبرو شده ایم، اگر چه سویایی که 2400 تومان بوده به بیش از 6000 تومان افزایش یافته اما حتی به همین مبلغ هم نیست که خریداری کنیم.

صالحی مطرح نمود: از سویی گرانی حمل و نقل نیز کمر شکن شده است، از فروردین ماه امسال فقط 5 درصد فراوری خوراک دام مورد احتیاج را با ارز دولتی در اختیار گذاشته اند و باقی را از بازار آزاد تهیه می کنیم، اگر این اتفاق نیفتد مشتری را از دست می دهیم.

وی گفت: اگر چه واکسن مرغ 300 برابر شده و با این وجود بعضی از واکسن ها در بازار نیست، اما با وجود تمام این گرانی ها بسیاری از مسئولان توقعاتی از فراوری نمایندگان دارند که در توانشان نیست.

تعیین اقتصاد مقاومتی دهستان پایین ولایت کاشمر ادامه داد: تا وقتی تخم مرغ، شیر و مرغ ارزان باشد کسی به ما کاری ندارد، اما به محض اینکه کمی قیمت افزایش پیدا می نماید و گران تر می گردد، مسئولان مربوطه به نام حمایت از مصرف نماینده فشار به ما می آورند که حق افزایش قیمت را ندارید.

وی توضیح داد: برای جبران این خسارت ها فراوری نمایندگان را مجبور می نمایند از بانک ها تسهیلات دریافت نمایند، از سویی بانک ها نیز ملک روستاها را برای این که در رهن بانک قرار بگیرد بی ارزش می دانند و از بهترین مکان های داخل شهر و حتی مرکز استان سند می خواهند.

صالحی گفت: تا وقتی ملک های روستایی بی ارزش باشد نباید انتظار داشت که روستایی زندگی خود را بی خیال نگردد و به شهر مهاجرت نکند، برای تحقق شعار سال ابتدا باید جهشی در درون خود مسئولان به وجود بیاید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرغداران با کمبود شدید نهاده روبرو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغداران با کمبود شدید نهاده روبرو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید