واکنش کفاشیان به پیشنهاد تغییر اعضای مجمع و حضور پیشکسوتان

به گزارش وبلاگ بهروز، علی کفاشیان درباره پیشنهاد تغییر اعضای مجمع فدراسیون فوتبال و حضور کاپیتان ها و مربیان سابق تیم های ملی گفت: اساسنامه فدراسیون فوتبال تعیین است. اعضای مجمع دست اندرکارانی هستند که در بدنه مدیریت فوتبال کار می نمایند. بازیکنان، مربیان و داوران هم خودشان در مجمع نماینده دارند.

واکنش کفاشیان به پیشنهاد تغییر اعضای مجمع و حضور پیشکسوتان

وی درباره اینکه فدراسیون فوتبال روسای هیات ها که از اعضای اصلی مجمع هستند را به طور دلخواه انتخاب می نماید، توضیح داد: فدراسیون در هیات ها نقشی ندارد. فدراسیون خودش یک رای دارد و مدیر کل ورزش هم یک رای. فدراسیون در هیات ها موثر هست ولی نه آنقدر که بگوییم رئیس یک هیات انتصابی است. نفرات، انتخابی هستند. کسانی که برای ریاست فدراسیون می آیند باید از قبل در کارهای اجرایی باشند و سابقه مدیریت 10 ساله شرط است. مجمع فعلی کسانی هستند که در حال حاضر سمت دارند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال تاکید نمود: در کدام مجمع در جهان افراد قدیمی را می آورند و می گویند باید مدیران یا بازیکنان سابق حضور داشته باشند؟ اعضای مجمع باید دست اندرکاران فعلی فوتبال باشند. نه تنها فدراسیون فوتبال بلکه تمام فدراسیون ها همین شرایط را دارند. الان نزدیک به 30 عضو مجمع از خود باشگاه ها هستند.

کفاشیان تاکید نمود: اصلا چنین چیزی شدنی نیست و نمی گردد پیشکسوتان را به مجمع افزود. هیچ کجای جهان اینطور نیست.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در سرانجام درباره اینکه کاندیداهای ریاست این فدراسیون باید به نوعی کاسه گدایی دست بگیرند تا 10 نفر از اعضای مجمع آنها را معرفی نمایند، گفت: اگر آیین نامه به شکلی بود که شما می گویید، 50 نفر کاندیدا می شدند. این شرط را به خاطر جلوگیری از این اتفاق گذاشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش کفاشیان به پیشنهاد تغییر اعضای مجمع و حضور پیشکسوتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کفاشیان به پیشنهاد تغییر اعضای مجمع و حضور پیشکسوتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید