وزیر بهداشت: 90 میلیون دُز واکسن تزریق کرده ایم ، آثاری از موج ششم کرونا نمی بینم

به گزارش وبلاگ بهروز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به بیش از 90 میلیون دُز رسیده است و 80 درصد از جمعیت هدف، یک دُز و 54 درصد نیز دو دُز واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

وزیر بهداشت: 90 میلیون دُز واکسن تزریق کرده ایم ، آثاری از موج ششم کرونا نمی بینم

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بهروز، به نقل از وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان ولایت دامغان اضافه کرد: شرایط کرونا از نظر ابتلا، بستری در بخش مراقبت های ویژه و فوت بیماران در کشور در چند هفته اخیر، تغییر محسوس و قابل توجهی نداشته، اما لازم است که پروتکل ها همچنان از سوی مردم، رعایت شود.

وی ادامه داد: برخی از کشورهای همسایه از جمله ترکیه و برخی از کشورهای دنیا مانند آمریکا و روسیه، شرایط مناسبی از نظر کرونا ندارند و میزان مرگ و میر بیماران در این کشورها بالا است و رعایت پروتکل ها، فاصله گذاری و استفاده از ماسک در کنار واکسیناسیون می تواند نقش مهمی در کنترل کرونا داشته باشد و مردم فکر نکنند با تزریق واکسن، کار تمام شده است.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: با سرعت مناسب واکسیناسیون در کشور امیدواریم شاهد مرگ و میر بالا مانند موج پنجم نباشیم. هنوز آثاری از موج ششم بیماری را نمی بینیم و میزان بستری و مرگ و میر بیماران در هفته های گذشته، ثابت مانده است، اما تمام نیروها در حالت آماده باش قرار دارند و از نظر دارو و کشیک نیروها نیز شرایط مناسبی داریم و امیدواریم دیگر شاهد تکرار موج پنجم نباشیم.

عین اللهی شرح داد: قبل از سفر به دامغان، مصوب کردیم که 96 تخت به ظرفیت بیمارستان ولایت اضافه شود و با توجه به جمعیت دامغان با اضافه شدن تخت های نو بیمارستانی، دامغان شرایط مطلوبی از نظر درمانی پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایرنا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان نماینده رییس جمهوری، در قالب سفر دولت سیزدهم به استان سمنان، امروز پنجشنبه وارد دامغان شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزیر بهداشت: 90 میلیون دُز واکسن تزریق کرده ایم ، آثاری از موج ششم کرونا نمی بینم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: 90 میلیون دُز واکسن تزریق کرده ایم ، آثاری از موج ششم کرونا نمی بینم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید