اخبار سیاسی

تمام منتقدان فیلم مادران موازی را دوست دارند؛ دورخیز آلمودوار برای شیر طلایی (جشنواره ونیز 2021)

فیلم مادران موازی (Parallel Mothers) به کارکردانی پدرو آلمودوار چهارشنبه شب جشنواره ونیز 2021 را شروع کرد و تا به این ساعت توانسته رضایت صد در صدی منتقدان در راتن تومیتوز و متاکریتیک را به دست آورد.

13 شهریور 1400

کاهش 3 درصدی ارزش مبادلات ایران و اوراسیا در سال 99

چهارمین کارگروه ملی قواعد مبدأ در حوزه اوراسیا به ریاست محمدرضا کرباسی، معاون بین الملل اتاق ایران برگزار گردید. کرباسی در این نشست گفت: کشور ما تجربه موفقی در بهره گیری از توافقات تجاری منطقه ای نداشته و این توافقات هیچ گاه صندلی مهمی در دیپلماسی تجاری...

25 مرداد 1400

افتتاح مرکز هماهنگی همکاری های بین المللی امنیت دریایی در چابهار، تدوین اولین کتاب تاکتیکی آیونز

فرمانده نداجا در نشست فرماندهان نیروی دریایی اجلاس آیونز گفت: نیرویی دریایی ارتش با افتتاح مرکز هماهنگی همکاری های بین المللی امنیت دریایی در چابهار تمام تلاش های خود را برای هموار کردن راستا تعاملات منطقه ای خواهد کرد.

14 مرداد 1400

پاسخ تند حامد لک به پست کنایه آمیز رشید مظاهری درباره نتایج پرسپولیس

حامد لک گلر پرسپولیس پاسخ پست رشید مظاهری سنگربان استقلال را داد تا حواشی سرخابی ها ادامه دار شود.

12 مرداد 1400

عباس عبدی؛ آیا می توان به طالبان اعتماد کرد؟

عباس عبدی روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: پس از تحولات اخیر در افغانستان و رفتن یا فرار امریکایی ها از آنجا و دست بالا پیدا کردن طالبان، این گزاره مطرح شده است که طالبان کنونی با طالبان پیشین فرق کرده و قابل اعتماد...

5 مرداد 1400

پیشرفت شبکه ملی اطلاعات 30 درصد ارزیابی شد، دلایل ناکامی دولت

خبرنگاران؛ گروه دانش و فناوری؛ معصومه بخشی پور: بحث بر سر مقدار پیشرفت شبکه ملی اطلاعات میان وزارت ارتباطات به نام مجری این پروژه و مرکز ملی فضای مجازی و اعضای شورای عالی فضای مجازی به نام ناظر و سیاستگذاران فضای مجازی کشور در سال های اخیر بارها تکرار...

1 مرداد 1400

ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی وجاهت قانونی ندارد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:فراخوان عمومی ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی وجاهت قانونی ندارد.

29 تیر 1400

علت نشت متادون به بازار آزاد

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: در رویه تازه مقرر شده است که تحویل متادون به مراکز ترک اعتیاد به جای معاونت های غذا و دارو به وسیله داروخانه ها انجام گردد.

27 تیر 1400

اتحادیه اروپا حمایت از اجرای برجام را خواستار شد

به گزارش خبرنگاران، سفیر و نماینده دائم اتحادیه اروپا در سازمان های بین المللی مستقر در وین اتریش، در بیانیه ای در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بر حمایت از برجام تاکید کرد.

19 تیر 1400

تورم زدایی در 100 روز اول

چندسالی است که گزارش صدروزه رئیس جمهوری جدید در جامعه جا افتاده و به گونه ای موجب تغییر ذائقه شهروندان شده است. هر دولتی که روی کار بیاید و هر فردی بر مسند ریاست جمهوری بنشیند، آنان انتظار دارند در صدمین روز قبول مسئولیتش گزارشی پروپیمان از کارهایی...

16 تیر 1400

وحدت: چشم انداز صندوق نوآوری در سال جاری، توسعه صادرات محصولات دانش بنیان است

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با توجه به به اهمیت صادرات در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها توسعه صادرات امسال با قوت مضاعف در صندوق نوآوری دنبال می شود.

13 تیر 1400

فرانسه با اتهام زنی علیه روسیه: از تمامیت ارضی اوکراین حمایت می کنیم

وزیر امور خارجه فرانسه ضمن اعلام حمایت از اوکراین گفت روسیه باید درباره تحرکات نظامی اخیر خود در مرز های این کشور شفاف سازی کند.

6 تیر 1400

خط و نشان کتائب حزب الله برای نخست وزیر عراق

جنبش کتائب حزب الله عراق به دنبال قضیه بازداشت چند ساعته یکی از فرماندهان الحشد الشعبی گفت که نخست وزیر عراق به دنبال بحران سازی هاست.

4 تیر 1400

مکرون مسئولیت فرانسه در نسل کشی را پذیرفت

ایسنا نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، امروز (پنج شنبه) در سخنرانی در محل یادبود نسل کشی کیگالی، در رواندا، که بقایای 250 هزار تن از 800 هزار قربانی یکی از بزرگترین فجایع مرگبار قرن بیستم در آنجا واقع شده است، مسؤولیت فرانسه در نسل کشی مردم توتسی...

2 تیر 1400

وزیر بهداشت: وارد فاز جدید بیماری شده ایم، مشاهده ویروس هندی در چند استان

خبرنگاران : وزیر بهداشت با اشاره به کم لطفی هایی که بعضا متوجه کادر بهداشت و درمان کشور می گردد، گفت: مدافعان سلامت ما قبل از شروع واکسیناسیون هم بی سپر تن به آتش کرونا زدند.

27 خرداد 1400

سفر مقامات ارشد آمریکا به خاورمیانه برای گفتگو درباره ایران

بلومبرگ به نقل از برخی منابع خبری گزارش داد که مقامات ارشد آمریکایی جهت مصاحبه درخصوص ایران به خاورمیانه سفر خواهند کرد.

23 خرداد 1400

شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث برد ه ایم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری گفت: شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما دولت بایدن، آن را به ارث برد ه است.

20 خرداد 1400

تغییر کاربری گسترده اراضی کشاورزی در مجلس! ، امنیت غذایی مردم به خطر می افتد؟

طرح تقویت امنیت غذایی و برطرف موانع تولیدی از کشاورزی در دستور مجلس یازدهم قرار گرفته است. این طرح به دلیل حجم سنگین تغییرات ساختاری که به بخش کشاورزی وارد می نماید موجب واکنش بسیاری از کارشناسان شده است.

9 خرداد 1400

180 هزار شغل برکت در حوزه پرورش دام سبک و سنگین

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام باعث ایجاد 180 هزار شغل در حوزه پرورش دام سبک و سنگین و تولید 30 هزار تن گوشت قرمز و 233 هزار تن شیر شده است.

28 اردیبهشت 1400

پرواز پهپاد ساخت ترکیه از سوی ارتش اوکراین بر فراز دونباس

منابع خبری از پرواز پهپاد بیرقدار ساخت ترکیه از سوی ارتش اوکراین برای نخستین بار و با وجود مخالفت مسکو خبر دادند.

17 اردیبهشت 1400
تعداد: (254)