آشنایی با خطرات چای سبز کیسه ای

به گزارش وبلاگ بهروز، چای سبز کیسه ای یکی از رایج ترین نوع مصرف چای است اما به تازگی محققان متوجه شدند که مصرف مداوم این نوع چای می تواند برای سلامتی مضر باشد.

آشنایی با خطرات چای سبز کیسه ای

به گزارش وبلاگ بهروز از وبلاگ بهروز، همه ما در خصوص فواید چای سبز برای سلامتی شنیده ایم، اما آیا می دانید چای سبز کیسه ای می تواند هم برای سلامتی و هم برای محیط زیست مضر باشد؟.

در این گزارش 4 دلیل مطرح می گردد که به موجب آن شما باید فورا استفاده ازچای سبز کیسه ای را متوقف کنید:

آنتی اکسیدانی کمتری دارند

اپی گالوکتشین گالات، ماده ای شیمیایی است که به چای سبز خاصیت آنتی اکسیدانی می بخشد و به لاغری یاری می نماید. اما تحقیقی که در سال 2012 توسط دانشگاه اولیورا انجام شد ثابت کرد که مقدار کمی از این ماده در چای کیسه ای تجاری وجود دارد.

این مطالعه وجود 1.09 تا 2.29 میلی گرم محلول اپی گالوکتشین در هر کیسه چای سبز را تأیید کرد که بسیار کمتر از مقدار موثر برای فراوری فعالیت درمانی آنتی اکسیدانی است.

حاوی گرد و غبار و علف های هرز هستند

برگ های چای موجود در کیسه های چای بسیار ریز هستند؛ زیرا فرآیند بسته بندی ایجاب می نماید تا برگ های چای به ذرات کوچک تبدیل شوند. دامنه این ذرات از 0.2 تا 1.5 میلی متر است که به نوبه خود گرد و غبار زیادی فراوری می نماید. در نتیجه ترکیبات چای سبز با رطوبت و اکسیژن واکنش نشان داده و باعث می شوند کیفیت چای به سرعت از بین برود.

برای محیط زیست مضر است

کیسه های چای از پلاستیک ساخته شده اند، در نتیجه از بین نرفته و محیط زیست را تهدید می نمایند. طبق کمیته حسابرسی محیط زیست ایالات متحده، کیسه های چای سبز به دلیل مواد غیر قابل بازیافتی که دارند منبع اصلی آلودگی سیستم آب هستند.

قسمت منگنه شده کیسه چای ممکن است مضر باشد

آیا توجه نموده اید که چگونه کیسه چای با نخ منگنه می گردد؟. هنگامی که کیسه را به طور مکرر در فنجان آب فرو می کنید، آن منگنه می تواند یک طعم فلزی ظریف به چای اضافه کند. این نه تنها خطرناک است، بلکه اثربخشی چای را نیز از بین می برد.

منبع: جام جم آنلاین

به "آشنایی با خطرات چای سبز کیسه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با خطرات چای سبز کیسه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید