غذاهایی که پس از انجماد هم خواص خود را حفظ می نمایند

به گزارش وبلاگ بهروز، تحقیقات مختلف نشان می دهد که ارزش غذایی بسیاری از مواد خوراکی پس از نگهداری در فریزر کاهش می یابد؛ از طرفی بعضی مواد غذایی پس از انجماد ارزش خود را حفظ می نمایند.

غذاهایی که پس از انجماد هم خواص خود را حفظ می نمایند

به گزارش وبلاگ بهروز، وجود فریزر باعث می گردد که در تمام فصول سال بتوان مواد غذایی متنوعی در اختیار داشت و از طرفی با صرف وقت اندک، یک وعده غذایی کامل با استفاده از خوراکی های فریزی آماده کرد.

از طرفی با توجه به شرایط کنونی و پاندمی کووید 19، هرچه کمتر برای خرید روزانه از منزل خارج شوید بهتر است و می توان مواد مختلف را در فریزر نگهداری کرد.

در حالی که ارزش غذایی بسیاری از مواد خوراکی پس از نگهداری در فریزر کاهش می یابد، بسیاری از مواد خوراکی را می توان با اطمینان از حفظ مواد مغذی در فریزر نگهداری کرد.

در ادامه به بعضی از این مواد اشاره می گردد:

نخود فرنگی یکی از سبزیجاتی است که همواره در دسترس نیست. این سبزی خوشمزه را می توان در فریزر نگهداری کرد و به صورت بخارپز در وعده های غذایی استفاده کرد. نخود فرنگی یک میان وعده بسیار خوشمزه و سالم است و فیبر بالایی دارد.

نان کامل نیز قابلیت نگهداری در فریزر را دارد. اگر نان را حدود نیم ساعت قبل از صرف وعده غذایی از فریزر خارج کنید، کاملا تازه خواهد بود.

اسفناج مملو از آنتی اکسیدان، کلسیم، منیزیم و آهن است. این سبزی حاوی باکتری های پری بیوتیک است. اسفناج در بهبود بینایی نیز نقش دارد. می توان این سبزی مغذی را در فریز نگهدای کرد.

می توان انواع محصولات خانواده توت و موز را در فریزر نگهداری کرد. این میوه های منجمد برای تهیه انواع اسموتی و بستنی فوق العاده هستند. بعضی تحقیقات نشان می دهد خواص آنتی اکسیدانی میوه های منجمد بیش از میوه های تازه است.

آجیل حاوی اسید آمینه است که سلامت قلب و عروق را تضمین می نماید و به دلیل داشتن کلسترول سالم از سکته مغزی، سرطان سینه و پروستات جلوگیری می نماید، به علاوه اثر آنتی اکسیدانی آجیل، از تخریب سلول ها و آسیب به DNA جلوگیری می نماید.

این خوراکی های مفید با افزایش سوخت و ساز بدن به کاهش وزن و کنترل دیابت یاری می نماید و باعث افزایش قدرت باروری می گردد. آجیل بهترین میان وعده برای بچه ها در مدرسه است.

آجیل در فضای باز به سرعت کیفیت خود را از دست می دهد؛ ولی می توان انواع آجیل را حتی تا یک سال با حفظ کیفیت و مواد مغذی در فریز نگهداری کرد.

میگو از دیگر مواد غذایی است که می توان در فریزر نگهداری کرد و مطمئن بود ارزش غذایی آن حفظ می گردد.

هویج و کدو نیز از دیگر موادی است که می توان در فریز نگهداری کرد البته نگهداری این مواد غذایی برای مدت طولانی در فریزر توصیه نشده است.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین

به "غذاهایی که پس از انجماد هم خواص خود را حفظ می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهایی که پس از انجماد هم خواص خود را حفظ می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید