ایرانی ها در دنیا مقیم کدام کشور ها هستند؟

به گزارش وبلاگ بهروز، دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در گزارش سال 1399 خود اظهار داشت که در مجموع چهار میلیون و 37 هزار و 258 ایرانی در خارج از این کشور اقامت دارند که از این تعداد، یک میلیون و 184 هزار و 552 نفر (معادل 29 درصد) مقیم کشور های اروپایی هستند.

ایرانی ها در دنیا مقیم کدام کشور ها هستند؟

عصرایران در ادامه نوشت: مطابق گزارش دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور که از نهاد های زیر مجموعه وزارت خارجه ایران است، بیشترین تعداد ایرانی های مقیم اروپا با جمعیت 400 هزار نفری ساکن بریتانیا هستند. پس از این کشور، آلمان به عنوان اقامت گاه 319 هزار ایرانی قرار گرفته است.

سومین کشور اروپایی که بیشترین جمعیت ایرانی های مقیم اروپا را در خود جای داده، سوئد است؛ 116 هزار و 770 ایرانی در این کشور اقامت دارند.

پراکندگی قاره ای ایرانیان مقیم خارج از کشور نشان می دهد که آمریکا اقامت گاه 47 درصد آنهاست و اروپا دومین قاره ای است که بیشترین تعداد ایرانیان مقیم خارج از کشور را در خود جای داده است.

در میان کشور های جهان، بیشترین تعداد ایرانی های مقیم خارج از کشور با جمعیتی یک و نیم میلیون نفری، ساکن ایالات متحده آمریکا هستند. بریتانیا و کانادا نیز هر یک اقامت گاه 400 هزار ایرانی است.

نام چهار کشور اروپایی بریتانیا، آلمان، سوئد، فرانسه در میان 10 کشوری که بیشترین ایرانیان مقیم خارج از کشور در آن ها اقامت دارند، به چشم می خورد که در مجموع 925 هزار و 770 ایرانی ساکن این کشور ها هستند.

گزارش دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور همچنین نشان می دهد که افزون بر همسایه های غربی یعنی عراق و ترکیه که اقامت گاه 237 هزار و 560 ایرانی شده، سه هزار و 950 ایرانی مقیم پاکستان و سه هزار و 800 نفر نیز مقیم افغانستان شده اند. آذربایجان و ارمنستان نیز هر یک اقامت گاه 10 هزار ایرانی هستند. 54 ایرانی نیز مقیم همسایه شمال شرقی، ترکمنستان شده اند.

این گزارش حاکیست در قاره اروپا نیز مقدونیه با 11 ایرانی، اقامت گاه کمترین تعداد ایرانی ها در مقایسه با 30 کشور این قاره است که ایرانی ها به عنوان اقامت گاه خود انتخاب کرده اند. همچنین در میان 29 کشور آسیایی که ایرانی ها در آن اقامت دارند، کره شمالی با 1 نفر، کمترین تعداد ایرانی های مقیم خارج از کشور را در خود جای داده است. در بین 32 کشور عربی و آفریقایی نیز که ایرانی ها در آن ها ساکن شده اند، تنها یک نفر مقیم سیرآلئون است.

منبع: فرارو

به "ایرانی ها در دنیا مقیم کدام کشور ها هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانی ها در دنیا مقیم کدام کشور ها هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید