بهترین روش طبخ و خوردن تخم مرغ

به گزارش وبلاگ بهروز، تخم مرغ ها غذایی حاوی کالری و شامل پروتئین ها و ویتامین های مختلف هستند.

بهترین روش طبخ و خوردن تخم مرغ

تخم مرغ ها خوشمزه و بسیار پرکاربردند ومی توان آن ها را به روش های مختلف طبخ و با دیگر غذا های سالم مانند سبزیجات ترکیب کرد .

جوشاندن

تخم مرغ ها در پوسته های خود در یک قابلمه آب جوش به مدت 6 تا 10 دقیقه به طور کامل پخته می شوند، زمان پخت آن ها، بستگی به این دارد که بخواهید چقدر زرده تخم مرغ تان بپزد. هرچه مدت بیشتری آن ها را بپزید، زرده سفت تر می گردد.

آب پز شده

تخم مرغ های آب پز شده در آب کمی سردتر پخته می شوند. آن ها در یک قابلمه آب بین 71-82 درجه سانتی گراد شکسته و به مدت 5/2 تا 3 دقیقه پخته می شوند.

سرخ شده یا نیمرو

تخم مرغ های سرخ شده در یک ماهیتابه داغ که شامل یک لایه نازک از چربی مخصوص پخت و پز است، شکسته می شوند. می توانید در حالی که زرده تخم مرغ رو به بالا قرار گرفته آن را بپزید یا هر دو طرف را سرخ کنید.

مخلوط شده

تخم مرغ ها در یک کاسه مخلوط می شوند و سپس درون یک ماهیتابه داغ ریخته و روی حرارت ملایم هم زده می شوند تا جا بیفتند.

املت

برای تهیه یک املت، تخم مرغ ها را هم می زنند و به آرامی روی حرارت ملایم می پزند تا سفت شوند. برخلاف تخم مرغ مخلوط شده، برای تهیه املت، تخم مرغ ها را در کاسه جداگانه هم نمی زنند بلکه این کار را در ماهیتابه انجام می دهند.

نکته

پروتئین موجود در تخم مرغ خام می تواند در قابلیت دسترسی به ریزمغذی بیوتین تداخل ایجاد کند. تخم مرغ منبع خوبی از بیوتین است که ماده مغذی مهمی است که در متابولیسم چربی و قند استفاده می گردد. همچنین به عنوان ویتامین B یا ویتامین H شناخته می گردد. در تخم مرغ های خام، پروتئینی در سفیده به نام آویدین به بیوتین متصل می گردد و آن را برای بدن شما غیرقابل دسترس می نماید؛ اما زمانی که تخم مرغ ها پخته می گردد، گرما باعث ایجاد تغییرات ساختاری در آویدین می گردد و اثرگذاری آن را در اتصال به بیوتین کاهش می دهد. این کار، جذب بیوتین را آسان می نماید.

منبع: همگردی

به "بهترین روش طبخ و خوردن تخم مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین روش طبخ و خوردن تخم مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید